| kitten95 a întrebat:

Salut tuturor! ma uitam intr-o seara la filmul Taken din 2008. in film este vorba de fiica lul liam neeson care a fost rapita de proxeneti. si atunci mi-a venit o intrebare in minte de care numai nu pot scapa. unele fete devin prostituate din cauza proxenetilor, dar celelalte? de ce ar vrea sa faca asta de buna voie? Funda pentru cel mai elaborat raspuns cu cele mai multe idei.Stiu, e ciudata intrebarea si tema, dar vreau sa scap odata de ea.

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

De ce joaca oamenii in filme porno? Inafara celor pasionati (am aflat cu stupoare ca exista asa ceva), majoritatea o fac (si asta si prostitutia) pentru bani. Daca nu esti buna de nimic altceva, chestia asta e cam cel mai usor (si intr-un fel stabil, nu degeaba e cea mai veche meserie din lume) lucru pe care il poti face. Mai ales daca nu ai... hai sa nu zic respect de sine, dar daca constiinta sau morala nu iti spun ca nu e bine ce faci si nu te deranjeaza atat de rau ideea de a face sex cu multi barbati, chiar nu e asa greu.
Cam asta cred ca ar fi...

2 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Pentru ca unele fac asta din cauza banilor, pentru ele e mai usor sa faca asta decat sa munceasca, asa castiga niste bani fara prea mult stres...iar unele mai fac asta si din placere!

| Miruna83 a răspuns:

Pentru ca este un cerc vicios ..si odata ajunse acolo prostitutia devine un mod de viata, avand lumea lor. ajung sa se consoleze cu ideea ca sunt multe ca ele si tot ceea ce fac li se pare usor si normal.