| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce părere aveți de jocul de poker? Este rău sa joci pe bani reali? Este rău să joci des? Ce părere aveți despre cei care sunt dependenți de jocul de poker?

Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, este rău. (să pierzi)

| Holiday a răspuns:

Orice joc de genul asta e foarte placut daca il joci in asa fel incat eventuala pierdere sa fie acceptabila si suportabila. Asta pentru un amator. Profesionistii au alte obiective.

| JackR a răspuns:

1. Buna, este un joc OK.
2. Nu, atat timp cat iti poti permite sa pierzi suma pe care o joci.
3. Daca joci in fiecare zi, poate sa devina "rau". Nu folosesc exemplul personal, dar eu joc o data pe saptamana, cu aceeasi gasca de prieteni. Sau folosim poker-ul ca pretext pentru bere si scapat de neveste ( cei care au, nu este cazul meu!).
4. Trebuie facuta o distinctie clara intre jucatorii profesionisti si maniacii care isi joaca ultimul leu sau, si mai rau, fac datorii imense din cauza pokerului. Pentru primii, este un simplu job, pentru ceilalti este un blestem.

| georgelgeorge a răspuns:

Jocul de poker este după cum ştiu eu un joc în mare parte de noroc. Tot după cum ştiu eu toate jocurile de noroc dacă sunt practicate des dau dependenţă. Concluzia este că poţi juca f. rar sau cel mai bine DELOC. Astfel vei fi ferit de dependenţă.

| ROBLOXIsTheBest2091 a răspuns:

Poate mai bine nu juca.