| kiki a întrebat:

Salutare.am o nelamurire. absurda de-altfel.de ce unii nu suporta pisicile? le plac animalele, dar pisicile nu? care este explicatia? se spune ca pisicile sunt lingusitoare, parsive, etc. si de aia. o fi mit sau adevar?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eu cred ca pisicile nu agreeaza anumite persoane. Am o pisica pe care mi-a adus-o fiul mai mic. Avea vreo 3 saptamani si era o frumusete, chiar daca era maidaneza de pe la Guvern...
Acum are 5 ani si este ca o printesa. Dar am observat ca nu agreaza orice persoana langa ea. La prima vedere fuge de toti musaforii, dar dupa ceva ore, din curiozitate vine si "cerceteaza" persoana. Dar au fost persoane de care nu s-a apropiat niciodata...si asta mi-a dat de gandit. Ar trebui sa fac si eu la fel, nu? Se zice ca pisicile in instinctul lor, precum si copii mici, simt pe cei buni si pe cei rai. Cred ca aceasta este cauza.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le plac pisicile pentru ca lasa par in casa, unele persoane au alergie la ele si tot asa.

| Barajag a răspuns:

As accepta un animalut, daca as avea o casa, insa nu as accepta intr-un apartament.Stiu,ma judecati acum, dar ar insemna ca, igiena noastra sa nu fie una tocmai corecta.Nu-mi poate spune mie cineva ca va fi curatenie, atata timp cat exista un animalut.Asta nu inseamna ca nu-mi plac animalele de companie.Bafta!

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu stiuthinking eu le ador...trebuie sa-ti raspunda o persoana care le urastehee hee
Motivul:alergii,frica de a nu lua anumite boli de la respectivu` animal de companie,experiente neplacute din trecut etc.
Da, pisicile sunt parsive, se fac usor iubite.se spune ca iau energia negativa, daca dorm pe locul stapanuluihappy

| kiki explică:

Iceman-toate animalele lasa par in casa.eu ma refeream la persoanele acelea care cand vad o pisica vor cu orice pret sa o loveasca, sa-i dea un sut, sau mai rau sa-i dea foc.personal mi-se pare o deviere de comportament, o anormalitate.ok.nu le suporti, dar nu le face rau.sau daca au caine si il tin in casa, sau mai stiu eu ce alt animal la fel de paros, atunci ce au cu matzele? asta nu pricep.acest fenomen. oricum nu este asa o problema mare de existentialism e o curiozitate.

| kiki explică:

Ursulika- ai tu pe undeva dreptate, dar nu in totalitate.cunosc oameni care au animale si casa le este farmacie.si eu de ex am avut caine, porc de guineea si era curat la mine, nu miroasea deoarece am avut mereu grija sa curat.sa spal.boxerului meu ii faceam dus la doua zile.il pieptaman zilnic, il spalam pe picioare obligatoriu dupa ce veneam de afara, cateroric nu avea voie in pat si am avut noroc la faza ca nu balea aproape deloc.ok! dar eu nu asta am imtrebat. oricum va multumesc!

| Alexander21 a răspuns:

O fi prostie.Mie cel mai mult imi plac pisicile.Au agilitate,judeca singure,stiu sa iubeasca,si mai ales nu isi neglijeaza stapanul.Ele simt afectiunea. Spre deosebire de caini,care sunt idioti, raspund la comenzi, isi mananca rahatul...Si pe langa asta mai si put.

| brunetzik07102011 a răspuns:

Iubesc orice animal.nu as putea niciodata sa lovesc o pisica, chiar daca nu imi sunt asa dragi.eu asociez animalele cu oamenii. pisicile mi se par ca genul de fetite rasfatate,fitoase, lingusitoare, alintate...nu am nimic cu ele, insa nu as putea sa-mi cumpar una si s-o cresc.doar din acest motiv.nu ma caracterizeaza.tocmai de aceea mi-am cumparat un coker care e viata mea...:* o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

spre deosebire de altii eu am si miau miau si ham ham in casa, daca as avea o casa undeva la curte cred ca mi-as face o gradina zoo