| Marcus748 a întrebat:

Am o problema. Ma atasez mult prea usor de orice tipa care imi iese in cale iar asta, evident, imi aduce suferinta. E prea draguta pentru mine si na.
Prefer sa fiu un robot rece decat un sensibil si un iubitor, adica singur.
Cum pot scapa de sentimentele astea?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E doar atractie fizica atat, e normala

| Donsavas a răspuns:

Iei antidepresive. Te vor transforma intr-un insensibil.

| Plato a răspuns:

"Prea draguta pentru mine" - nu exista asa ceva.

Eu zic sa lasam plansul de mila, ca nu se intampla absolut nimic, nu pot sa vin eu sa ti-o aduc.
Cu mentalitatea asta nu mergi prea departe in viata, asa ca iti recomand sa te trezesti.
De ce ar fi prea buna pentru tine? E ceva zeiță, e Venus? L-a nascut pe Iisus?
Nu cumva e tot om?

Ce prostii puteti spune. Pentru binele tau, încetează cu subestimarea.
Daca pe Ariana Grande o vrei, la ea mergi. Daca pe Emilia Clarke o vrei, la ea mergi.
Nimeni nu e "prea dragut" pentru altcineva.
Singurul criteriu al superiorității este bunatatea.

Dar daca tu acorzi criterii valorice oamenilor pe baza frumusetii, e clar ca esti un superficial si un ignorant.
Trezeste-te.

| Paul754880338 a răspuns:

Am inteles ideea desi formularea este un pic ambigua. Orice fata care iti iese in cale? Pai, ma intreb unde locuiesti si la cat timp iti iese in cale o tipa? Pentru ca intr-un oras sau orasel nu prea ai avea timp sa te atasezi pana ce iti apare urmatoarea in cale si Atunci ar trebui sa fii robot, nu:-))?
Ma rog, revenind la intrebarea ta, nu crezi ca ar fi mai decent sa fii mai rezervat putin, pana cunosti mai bine persoana ce ti-a iesit in cale? Nu cumva spui "indragostit" la "salivat"? Si daca ai intr-o zi o surpriza Mare sa iti iasa in cale un travestit intr-o rochita frumoasa, un machiaj bine facut si un parfum seducator?
Ar fi bine sa reflectezi la cuvantul "decenta" si sunt sigur vei afla raspunsul la intrebarea ta.

| skogr a răspuns:

Merita sa-ti complici viata cu prostiile astea? Lasa tampeniile astea si cauta o fata pe care sa o iubesti.