| FoxyM a întrebat:

Daca v-ati fi intors in trecut, a-ti fi vrut sa ramaneti acolo sau sa va întoarceti in prezent?

32 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Salutare,

Personal, m-as intoarce cativa ani sa schimb niste chestii. As ramane acolo, dat fiind faptul ca la un moment dat, inevitabil voi ajunge iar in 'prezent'.

| Bacemi a răspuns:

Singurul motiv pentru care mi-ar plăcea să mă întorc în trecut e ca să revăd unele persoane dragi. Nu ca să schimb ceva anume ci pentru a-mi reaminti unele din motivele pentru a zâmbi și merge înainte, în ciuda vicisitudinilor vieții. Dar am o memorie afectivă foarte bogată astfel că nu am nevoie de un astfel de procedeu, o astfel de tehnologie. Viața mea e plină de sens în momentul de față. Nu aș schimba nimic. Tot ce îmi doresc cu ardoare voi obține.

| Raniaa a răspuns:

Bună,
Sincer, aş mai rămâne un pic acolo, să mai simt/ trăiesc unele lucruri din nou, să mai revăd unele persoane.

| FoxyM explică (pentru Raniaa):

happy

| FoxyM explică (pentru Bacemi):

Asa si euhappy

| FoxyM explică (pentru N0xEterniS):

Dap

| DeathIncarnate a răspuns:

Salutare si tie.
Realitatea traita acum, se poate schimba, pe cand trecutul nu.
Asa ca si daca „m-as intoarce in trecut", tot prezentul l-as prefera.

| WaterDrop a răspuns:

Doar sa ma ia cineva cu forta, calorifer si jumatate din perete.Altfel nu am ce cauta in trecut.

| FoxyM explică (pentru WaterDrop):

Hi hi happy

| FoxyM explică (pentru DeathIncarnate):

Ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma intorc in prezent.Trecutul e trecut.Mi-ar placea poate sa retraiesc anumite momente, dar cam atat.

| Drimmero a răspuns:

Ce rost are sa ma intorc in trecut daca noi ca oameni suntem supusi evolutiei si a prezentului?

| CleanHeart a răspuns:

Nu,imi place sa imi traiesc doar prezentul dar daca mi sa-r permite sa schimb anumite chestii din trecut m-as intoarce doar sa le rezolv sau sa le repar.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

winking

| FoxyM explică (pentru Drimmero):

Chiar ca!happy

| FoxyM explică (pentru CleanHeart):

Good!

| Elide a răspuns:

Cred că aș rămâne acolo

| FoxyM explică (pentru Elide):

Foarte binehappy

| RAY a răspuns:

Depinde unde in trecut? in trecutul vieti mele? sa spunem ca in trecutul meu, m-as întoarce in prezent

| RAY a răspuns (pentru FoxyM):

Cum sa nu ma intorc doar te-am cunoscut pe tine

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Și pe mine laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Timido pentru tine trebuie sa mai ma nasc inca o data tu vrei numa barbati frumosi

| FoxyM explică (pentru RAY):

Auzihappy

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Și nu.s timida!

| DeCeMaiContează a răspuns:

Sincer sa fiu, as ramane acolo pentru a-mi putea repara toate greselile facute(adica sa am grija sa nu le fac) si pentru a trai din nou toate momentele minunate.

| FoxyM explică (pentru DeCeMaiContează):

Imi pare rau ca nu se poatesad dar incercam sa fie mai binehappy

| Hitalix22 a răspuns:

Da, as ramane acolo. poti sa devi milionarwinking

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut! As refuza sa ma intorc in trecut, dar ipotetic vorbind, m-as fi intors in prezent, nu pentru ca e stralucit, ci pentru ca asa trebuie sa fie.

| Chernobyl a răspuns:

M-as intoarce in trecut c-am prin 2007 -2006-2008 si as viziona desene animate vechi de pe Cartoon Network

| minrest a răspuns:

In primul rand, calatoria in trecut nu presupune nici un paradox, pur si simplu persoana face parte din acel trecut care a creat viitorul, chiar daca a intrat pe alta cale. Orice ar face, ar fi deja facut la baza viitorului din care provine. In al doilea rand, intoarcerea e foarte nesigura, iar sa nu te intorci e cea mai mare nenorocire; poate sa mai o duci vreun an in lumea aia, dar asta nu e viata, chiar daca e vorba de cateva decenii in urma.