| IonelaaaS a întrebat:

Sault TPU vreau si eu niste statusuri frumoase (de dragoste sau de genu)va rog la cele mai frumoase

Răspuns Câştigător
| CannbalCorpse a răspuns:

46.Te iubesc pentru zambetul tau,
Te iubesc pentru ochii tai schimbatori,
Te iubesc pentru ca ai grija de mine,
Te iubesc pentru fiecare clipa petrecuta impreuna,
Te iubesc pentru ca imi faci inima sa bata mai tare,
Te iubesc pentru ca ma faci sa plang,
Te iubesc pentru ca ma faci sa rad,
Te iubesc pentru ca ne certam,
Te iubesc pentru ca mereu ne impacam,
Te iubesc pentru ca ai incredere in mine,
Te iubesc pentru increderea pe care o am in tine,
Te iubesc pentru ca mereu ai fost acolo,
Te iubesc pentru noptile cand adorm la pieptul tau,
Te iubesc pentru diminetile cand ma trezesc la tine-n brate,
Te iubesc pentru ca te visez mereu,
Te iubesc pentru ca ma faci mereu geloasa,
Te iubesc pentru cand ma strangi in brate,
Te iubesc pentru cand ma atingi,
Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fiu mai buna,
Te iubesc pentru ca stiu ca vei fi mereu acolo,
Si cel mai important, te iubesc pentru ca esti TU.

47. Iubeşte-o când e somnoroasă sau fără machiaj, Iubeşte-o în pijama sau în rochie de seară, Iubeşte-o indiferent de anotimp, Iubeşte-o ciufulită sau cu un look nou, Iubeşte-o dacă a pus prea multă sare în bucate sau atunci când ţi-a facut o surpriză pe care o consideri banală. Iubeşte-o pentru simplul fapt că e lângă tine şi că face parte din viaţa ta, Iubeşte-o pentru că are ochi frumoşi sau pentru că plânge ca un copil uneori… Iubeşte-o pentru că e a ta … Iubeşte-o aşa cum este ea...¦
Chiar dacă distanță ne desparte eu mereu adorm cu gândul la tine în fiecare noapte.
Acel sentiment pe care il ai atunci cand privesti in ochi persoana iubita si iti dai seama cat de mult poti sa o iubesti ♥
Glasul tau e antidot pentru mine e alinare tu esti totul pentru mine pana si raza de soare.
Cand esti in preajma n-am nevoie de chip sa-mi arate calea caci iubirea ta ma cheama iar eu nu-i reneg chemarea.
Certuri, lacrimi varsate, saruturi de impacare la fiecare contradictie e mereu care pe care.
Alaturi de tine am dat curs planurilor de viitor si tot alaturi de tine am facut fata tuturor problemelor.
Sunt de acord cu obiceiul care spune ca barbatul trebuie sa sarute mana femeii cand o intalneste prima data.De undeva tot trebuie sa inceapa…
Dacă ar fi să pleci departe undeva, aş renunţa la tot ce am să fiu numai cu tine.
Te iubesc pentru ce esti, nu pentru ce ai, te iubesc pentru sentimentul ce mi-l dai.
Esti iubirea nemuritoare din sufletul meu, ai fost, esti si vei ramane asa mereu.
Şi chiar dacă ne-am certat. vreau să cred că tot tu rămâi lângă mine. ştii de ce? Pentru că te iubesc mai mult acum certaţi! ♥
Cuore, che hai fatto con il mi-a amore? Nu vreau de tine sa-mi fie dor.Cuore, che hai fatto con il mi-a amore? Daca te uit mi-ar fi usor.

Sper că te.am ajutat!

4 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc...
bleah... nu e genul meu tongue

| IonelaaaS explică:

Sunt foarte frumoase si statusurile de pe site care mi l-ai dat mersi oricum
happy

| lusinda99 a răspuns:

Iubire? Nu...Prefer ciocolata.

| MADLENAcandy a răspuns:

Salut, uite pe http://statusbun.com/? cat=1 aici sint niste statusuri fine; )