| Cronki a întrebat:

Se apropie sarbatorile si trebuie sa trimitem mesaje cu urari pentru toti cei dragi! Astept mesaje de la voi pentru Craciun si Anul Nou! Rasplatesc cu vot cele mai frumoase mesaje.
Au mai ramas cateva zile pana la Craciun, va spun SARBATORI FERICITE tuturor, aveti grija de voi, fiti puternici si... mai frumosi, mai fericiti alaturi de cei dragi in Noul An! La Multi Ani!

Răspuns Câştigător
| BreeTPU a răspuns:

Se apropie sarbatorile si din acest an, daca vrei ceva mesaje de anul nou 2013 poti incerca aici http://www.bree.ro/mesaje/anul-nou.php

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Craciun Fericit si un An Nou plin de bucurii si realizari! Primeste in inima speranta, in suflet iertare si iubire, pe buze dragoste, in ochi bunatate, intinde-ti mainile sa imbratisezi icoana NASTERII DOMNULUI si vei afla FERICIREA CRACIUNULUI! Craciun fericit alaturi de toti cei dragi si steaua sfanta de Craciun sa-ti lumineze sufletul si viata. Iti urez fericire, sanatate si impliniri!
Nasterea Domnului si Anul Nou sa aduca in viata ta pace, multa sanatate si toata dragostea pe care ti-o doresti. Lasa magia colindelor sa-ti picure in suflet armonie, intelegere si feeria Sfintelor Sarbatori. Primeste, alaturi de dragostea mea, cele mai bune ganduri si un "La multi ani!" din tot sufletul meu.
De sarbatori, sa te ninga cu bucurii, sa fii inzapezita de fericire, sa-ti inghete toate necazurile si sa ai sufletul cald, iar in anul care vine sa iti mearga si mai bine! La multi ani!
Miros de brad, parfum de flori,/ Bat in ferestre colindatori,/ Clipesc pe cer mii de culori,/ Fiti fericiti de sarbatori!
Catelus cu parul cret,/ Sa ai jeep-ul in cotet,/ Sa ai vila cu piscina,/ Pe Madona ca vecina,/ Si-o lopata pentru bani.../ La anul si la multi ani!
Fie ca mireasma cetinii de brad, colindele copiilor, cozonacul cald si magia Sf. Sarbatori sa-ti umple inima de bucurie, sufletul deliniste si viata de impliniri! La multi ani!
Spune anului ce vine,/ Sa-ti aduca numai bine.../ Si mai spune-i sa iti dea/ Tot ce vrea inima ta.../ Fericire, sanatate si multi bani,/ La anul si la multi ani!
http://www.decraciun.eu/texte-felicitari.html
http://felicitari.alege.net/texte-felicitari-Craciun_si_Anul_Nou.html
http://www.felicitarilenoastre.ro/urari_craciun.htm
http://depoveste.wordpress.com/texte-felicitari/

| mysterious a răspuns:

Fie ca domnul sa iti dea multa sanatate si spiritul craciunului sa iti ramana in suflet.

Iisus a avut o cruce de lemn si o inima de aur.Azi multi au cruci de aur si inimi de lemn.Vestea Nasterii Lui sa aduca in noi puterea de a iubi si ierta.Lumina Sfanta a marii sarbatori sa iti aduca sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor.CRACIUN FERICIT!

Magia fulgilor, feeria ingerilor, bucuria colindatorilor, spiritul de sarbatoare ce pluteste in aer inlantuindu-se intr-o hora cu stelutele ce se desprind de pe cer si cu pruncii raiului vestesc un singur lucru:a venit Craciunul. Deschide fereastra si lasa-te imbaiat de toate sentimentele de fericire ce le poarta cu ei fulgii de omat. Craciun Fericit!

Prin panza de fulgi de zapada ingerii coboara tinand in brate un prunc. Lasati-i sa va intre in case insotiti de cantecele lor deoarece copilul e cheia spre fericire, belsug, implinirea dorintelor si un Craciun Fericit!
Fie ca fiecare zambet pe care il vedeti in sfanta zi de azi pe fetele celor dragi sa ascunda un miracol, fiecare fulg de nea pe care il prindeti in palma iarna aceasta sa tainuiasca o bucurie, fiecare intersectare cu un colindator sa va daruiasca o dorinta implinita, iar fiecare ascultare a corului de ingeri ce vestesc Nasterea lui Hristos sa va aduca belsug. Craciun Fericit!
Raiul s-a deschis si din el coboara cetele de ingeri. Ei coboara presarand cununi de petale peste lumea mare, cantand la lire canturi de sarbatoare. Dumnezeiestii prunci aduc cu ei marita veste a Nasterii lui Hristos. Asculta chemarea lor, deschide-ti sufletul si bucura-te caci ea este cheia spre fericire, belsug, implinirea viselor si un Craciun Fericit!

In noaptea sfanta de Craciun lasa deoparte grijile si supararile. Deschide-ti inima si primeste un strop din binecuvantarea care se revarsa peste lume in aceasta noapte.
Iti urez sarbatori minunate si un AN Nou generos, cu prieteni de incredere si impliniri pe masura viselor.La multi ani si Craciun Fericit!

In pariul cu viata am mai invins un an, am ramas la masa de joc si am ridicat miza la 2010. Un alt an, o noua provocare! Vom invinge! La multi ani!

In anul ce vine, sa te ploaie bucuria, sa te lumineze pacea, sa te fulgere sageata lui Cupidon, sa te ninga cu fericire si sa te viscoleasca cu euro. La multi anisori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ziua lui hristos
afara este foarte frumos
totui alb si este nea
e craciunul cel cu har

sarbatori fericite si multa bucurie in famile si cu bradul de craciun impodobit hai ca n-am glumit dar si puiul impietor porcul cel cu maruln gura toate iti lasa apa in gura