nony
| nony a întrebat:

Se tot vorbeste de moralitate, de caracterul ¨uman¨ pe care il avem.Se spune ca omul este in varful lantului trofic, ca avem sentimente...
Eu zic ca suntem cea mai nenorocita specie de animale.Suntem in stare de cruzimi inimaginabile. Ceva ce depaseste puterea mea de intelegere. Mie mi-au dat lacrimile cand am vazut asta.
Ps : Imaginile demonstreaza forma pura de schizofrenie mintala, ultimul stadiu al oligofreniei.Pentru cei care iubesc animalele, mai bine nu va uitati.
http://antena3.ro/......92639.html

Am pus acest video sa va trezesc un pic din lumea voastra si sa vedeti realitatea bolnava in care tráim.

18 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu vreau sa vad. Vreau sa-mi pastrez credinta in om.Nony,tu ai talentul de a depista cele mai sfasietoare imagini.Si cu cel despre sarmanul dansator de manele mi-ai frant inima...Lasa-ma sa cred ca lumea e frumoasa!

| Arthur a răspuns:

E si mai socant ca erau femei. Este trist, foarte trist. În America ar fi primit ani grei de inchisoare pentru aceasta 'distractie'. Diferenta dintre om si animal este sufletul. Nu cred ca acele persoane erau dotate cu asa ceva. Nu mi-am putut inchipui ca o femeie poate face asa ceva.

nony
| nony explică:

@April, oricat as vrea, oricat as cauta...nu prea mai gasesc urme de omenie printre noi.
Ne transformam in monstrii.De ce? De ce acesta schimbare cand planeta are nevoie de omenie si intelegere? Nu s-au scurs deja oceane de sange? De ce trebuie sa mai varsam si noi, sa infectam si ultimele locuri cu rautate si boala?
Te rog, uita-te, atat cat iti perminte mintea.Nu incerca sa eviti realitatea. Exact pentru cei ca tine am postat.Pentru tine, care renegi realitatea care te inconjoara.Nu te critic, te admir pentru puterea de a sta departe, as vrea sa fiu ca tine dar nu pot.Nenorocitá zodie, mereu cu picioarele pe pamant... sad

nony
| nony explică:

Despre asta vorbesc si eu, Bro.Criminali fara suflet.Cum sa jupoi de vii animalele alea? Ce inima sa ai in tine? Ce sange?

| Vizitiul a răspuns:

Cata dreptate ai, si cand te gandesti ca exista si mame care-si arunca copiii prin tomberoane. Traim in Romania fratilor, mi-e scarba...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Omul in varful lantului trofic? Ia sa il punem frumusel fata in fata cu o leoaica infometata.

Am intrebat la un moment dat prin ce se manifesta superioritatea oamenilor fata de animale si mi s-a raspuns cu aberatii gen iubire, credinta, blandete si nu am fost de acord. Uite asa aflu ca superioritatea asta se manifesta prin tocuri. Si nu imi place ca sunt aici raspunsuri care neaga realitatea, dar negand-o nu o poti schimba.

Vorba aia: silence will not protect you!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu nu fac asa, nu iau parte din realitatea aia. Asta ma face iresponsabil sau mai putin om?

| Mystique a răspuns:

Ufff, halal "fiinte umane"...:%7

| Mystique a răspuns:

Ufff, halal "fiinte umane"...straight face Iubesc animalele, dar tot m-am uitat, oricum nu pana la sfarsit.Stii, asta mi-a amintit de o scena la care am asistat cand eram mai mica, am vazut un tiganus nenorocit care legase cu un lant un caine si il tot chinuia, il ridica de lant...iti dai seama cum urla bietul animal, si mie mi-au dat lacrimile atunci. Oricum nu cred ca ar trebui sa generalizam, mai gasim si oameni, uite de exemplu, chiar aici pe TPU.ps:tocmai am vazut la stiri cum un caine a salvat o fetita, wow cu siguranta exista mai multa "omenie"in aceste animale decat in zdrentele din imaginile acelea.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Asa si, care-i faza? Asiatice, il pregateau pentru masa, probabil il faceau snitel si ii fragezeau muschii cu pantofii. Imi "plac" la nebunie astia care plang noaptea in asternuturi dupa drepturile animalelor, bineinteles nu inainte de a manca o aripa de pui. Asta nu e film socant. De Ignat se aud guitaturi de porci din fiecare curte a orcarui crestin. Iar dupa ce copiii fugaresc porcul prin curte este omorat iar copiii il calaresc pe ritmuri de populara. Cat de tare. E bine ca v-a provocat acest film manie iar cand treceti pe langa sarmani pe strada nu stiti cum sa-i ocoliti. De ce se intampla lucrurile acestea? Pentru ca nu putem sa avem grija nici macar de ai nostri. In ziua cand o sa ne comportam uman cu toti cei ce numesc oameni atunci nu vor mai exista iesiri de genul asta. Uite-te la filmuletul asta: http://www.youtube.com/watch?v=by0Q1H79bec&feature=related

| myworldis5784 a răspuns:

E ireal ce se mai intimpla inca acum in Ro, Wazzzzz up oameni buni

| Zorro a răspuns:

Noi ne distingem de animale prin discernamant distengem ceea ce este bine si rau dar atunci cand nu mai stim sa facem diferenta intre bine si rau se intampla lucruri inimaginabile si cum avem un creier foarte dezvoltat se intampla ceea ce se intampla...

| sy46 a răspuns:

In sfarsit o persoana care este de aceiasi parere... Daca as avea o a doua viata, numai om nu as vrea sa fiu.Comparand comportamentul unui animal cu cel al unui om, aceasta fiinta, omul, mi se pare cea mai josnica dintre toate, degradata si injositoare(avand un exemplu clar dat de tine; si sunt sigura ca nu este nici primul si nici ultimul filmulet de acest gen).
In privinta filmuletului...Imi este imposibil de inteles de ce ar fi actionat in halul acesta; avand in vedere ca sexul este cel mai discutat subiect si ce devine incet dar sigur obsesie pentru majoritatea, probabil ca le excitathinking Si acum, vorbind pe limba lor, de fiinte fara scrupule, "m-ar excita si pe mine sa le privesc dupa ce as turna acid peste ele".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 tarfe asiatice...
Mi-as dori sa le calc si eu pe fata asa cum calca ele cu tocurile pe caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca n-ai vazut de ce sint in stare dementii astia
http://video.google.com/videoplay?docid=-3998863333872536083#
April, din pacate lumea nu-i frumoasa. Sint doar citiva oameni si in rest nenorociti cu chip de om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpii "neatinse"de barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca avem acest caracter, dar il folosim dupa bunul plac, uneori nestiind nici noi. Inca de la inceputul lumii se tratau asa animalele, sa nu ne mai amintim cum se torturau oamenii intre ei, bateau femeile si alte chesti. Am evoluat mult de atunci, nu numai tehnologic ci si in gandire. Abia acum am inceput sa realizam ca nu este bine, si am mai progresat fata de acum cateva sute de ani.
Totusi, intr-un fel si noi gresim: nu ne place cum se comporta unii cu animalele, dar carnea lor mereu o savuram? Lucrurile acestea vor evolua indiferent daca ne framantam noi acum sa indreptam ceva sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu, ati face bine sa va uitati si la filmul postat de mine. De altfel filmul a fost descoperit de alta fata de pe site si l-am vazut si eu cind l-a postat ea, atunci am fost socat de ce am vazut. Toti stim ca sint omorite animale pentru blana lor, dar nu ma asteptam la atita cruzime, ca animalele sa fie jupuite de vii si apoi lasate sa moara incet in chinuri. Si mai rau, in timp ce agonizeaza sa fie calcate in picioare. Am vazut ororile razboiului, crimele lui Hitler si Stalin, stiam de metodele sadice si oribile de tortura folosite in evul mediu si in zilele noastre chiar. Dar una e sa auzi povesti, sa citesti in carti si alta e sa vezi filme cu atrocitatile de care sint capabili oamenii. Brute, bestii, nenorociti, creaturi fara suflet, asta sintem. Ma infior cind vad de ce sintem capabili. Mi se stringe sufletul. Si ne numim oameni.