| Vladutz11811 a întrebat:

Serialul NiNi. se joaca in romania?

Răspuns Câştigător
| ema1ih a răspuns:

Este din Argentina in niciun caz din Romania!
Este dublat in limba romana, actorii vorbind in spaniola!
Niní este un film serial argentinian difuzat pentru prima dată în perioada 7 septembrie 2009 - 6 aprilie 2010 de către canalul Telefé.

Preluat de canalele Disney Channel din diverse ţări, serialul este difuzat şi de Disney Channel România la sfârşitul anului 2010 şi începutul lui 2011.

* regia: Jesús Braseras
* scenariul: Jorge Chernov, Gabriela Fiore
Distribuţia

* Florencia Bertotti - Nina ("Niní")Gómez/Nicolás Zampano, personajul principal
* Federico Amador - Tomás Parker, ambasadorul
* Paula Morales - Celina Martínez Paz, secretara personală
* Héctor Díaz - Horacio Raimundi, majordomul
* Esteban Meloni - Victor Martínez Paz, fratele Celinei
* Mariana Esposito - Vicky
* Diego Gentile - Sebastián, prieten apropiat al ambasadorului
* Sebastian Mogordoy - Ángel, electrician la ambasadă, aspirant la inima lui Niní
* Juan Manuel Guilera - Martín Parker, fiul cel mare al ambasadorului
* Sheyner Cristian Díaz Gómez - Chama Chan Parker, fiul cel mic al ambasadorului
* Iara Munoz - Sicilia Parker, fiica cea mică a ambasadorului
* Melanie Chong - Chow Parker, fata cea mare a ambasadorului
* Marta Paccamicci - Lupe, bucătareasa
* Pablo Napoli - grădinarul şi bunicul lui Nini
* Esteban Masturini - Juan
* Paula Sartor - Sofía
* Giselle Bonaffino - Lola
* Valentín Villafane - Abel
* Antonia Bengoechea - Zoe
* Juan Pablo Urrego - Tony
* Vanesa Butera - Carmen Juárez
* Agustina Posse - Eva
* Brenda Gandini - Jazmín
* Paula Chávez - Violeta
* Alessia Urreno- Alexis Miriam Connor, fata cancelarului
* Nicolas Gentil- Nick Lucas- iubitul lui Alexis
Dublaj * Smaranda Caragea
* Tamara Roman
* Cosmina Ciuciulică
* Viorel Ionescu
* Adina Lucaciu
Acţiunea
Niní, o tânără inocentă şi spontană, locuia cu bunicul în incinta unei ambasade. Se îndrăgosteşte de noul ambasador Tomás Parker. Însă la inima diplomatului aspiră şi secretara sa, Celina.

Niní atrage de partea sa pe copiii adoptaţi ai ambasadorului, care nu o agreau pe ambiţioasa şi aroganta secretară.

Manifestându-se foarte stângace şi distrasă, Nini este concediată din postul de îngrijitor al copiiilor. Se deghizează în bărbat şi, sub numele Nicolas Zampano, reuşeşte să devină şoferul personal al ambasadorului şi chiar confidentul acestuia.

Treptat, Nini câştigă inima ambasadorului şi aceasta exprimân valori pe care nici puterea şi nici banii nu le pot cumpăra: libertatea, dragostea şi simţul umorului

Alexis o fata draguta, amuzanta si foarte fitoasa ea il face pe Martin sa o placa si este foarte buna prietena cu Cici.
Informaţii generale
Gen Serial de comedie pentru copii şi adolescenţi
Creator(i) Kaberplay y Endemol
Actor(i) Florencia Bertotti
Federico Amador
Paula Morales
Esteban Meloni
Ţară de origine Flag of Argentina.svg Argentina
Limbă(i) Spaniolă
Producţie
Producător(i) executiv(i) Florencia Bertotti
Guido Kaczka
* Florencia Bertotti - Nina "Niní" Gómez / Nicolás Zámpano
* Federico Amador - Tomás Parker
* Paula Morales - Celina Martinez Paz
* Juan Manuel Guilera - Martin Parker
* Melanie Chong - Chow Parker
* Sheyner Cristian Díaz Gómez - Chama Chan Parker
* Lara Muñoz - Sicilia Parker
* Héctor Díaz - Horacio Raymundi
* Vanesa Butera - Carmen Juarez
* Giselle Bonaffino - Lola Benitez
* Maida Andrenacci - Victoria Acuña
* Esteban Meloni - Victor Martinez Paz
* Sebastian Mogordoy - Angel Espósito
* Esteban Masturini - Juan Espósito
* Diego Gentile - Sebastian Gallardo
* Marta Paccamicci - Lupe
* Pablo Napoli - Hector Gómez
* Paula Sartor - Sofia Anzoategui
* Antonia Bengoechea - Zoe Anzoategui
* Valentin Villafañe - Abel Lopez
* Natalia Jascalevich - Thais

* Brenda Gandini - Jasmin
* Paula Chaves - Violeta
* Sofía Zámolo - Tamara
* César Bordón - Abdel
* Fernado Sureda
* Victoria Tortora- Carla
* Emilio Bardi - Juan Alberto
* Juan Pablo Urrego-Tony
Esta es la lista de canciones del CD:

1. Arriba Las ilusiones
2. No te importa
3. Eso no se hace
4. Reirse es gratis
5. Mamas del alma
6. No creo que pueda
7. Arriesgate
8. Mi enemigo conmigo
9. ¡Que sensación!
10. Te amo más
12. Que sabes de mí
13. Mi Romeo
http://www.desene-animate-online.net/......-date.html

{Sper ca te-am ajutat!}

9 răspunsuri:
| Rooooooooooxi a răspuns:

Nu,nu se joaca in Romania el s-a jucat in argentina la Buenos Aires in 2009.la noi a ajuns in 2010 si este doar dublat in limba romana.toti actorii sunt argentinieni iar in argentina se vb spaniola deci filmul este iuin spaniola
sper ca te-am ajutat
papa

| RaluKkkk a răspuns:

Nu.Niní este un film serial argentinian difuzat pentru prima dată în perioada 7 septembrie 2009 - 6 aprilie 2010 de către canalul Telefé.

Preluat de canalele Disney Channel din diverse țări, serialul este difuzat și de Disney Channel România la sfârșitul anului 2010 și începutul lui 2011.

Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita>? plzzzzzz

| BeatriceKnowles a răspuns:

Nu se joaca in Argentina.Este dublat in romana dar ei vorbesc spaniola[o anume spaniola mai ciudata dar asemanatoare cu spaniola]

| FashionCellia a răspuns:

Cum ai putea sa crezi asa ceva?!

| ydod a răspuns:

Se joaca in spania (te rog imi dai funda )

| muteanupaulcostin a răspuns:

Nu.SI simplu nu cersesc funda

| alexiia_6438 a răspuns:

Este un serial din Argentina

| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjk a răspuns:

Se joaca in Argentina.Stiu eu mai bine decat voi toti.

| andreeaalexa a răspuns:

Nini e idolul meu daca ar vizita Romania sau daca ar filma aici as muri