April
| April a întrebat:

Si daca maine 1Decembrie, de Ziua Nationala a Romaniei, as arbora in balcon tricolorul, ati zice ca sunt nebuna? Iresponsabila? Patrioata? Voi ati face acest lucru?(caci eu chiar am s-o fac!)

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Nu te întreba ce poate face ţara pentru tine ci mai degrabă întreabă-te ce poţi face tu pentru ţara ta, spunea JFK, cred că arborarea drapelului în zi de sărbătoare este unul dintre aceste gesturi, mărunt poate dar totuşi important. Dacă noi nu ne respectăm ţara şi implicit pe noi înşine, cine s-o facă? You may call me a dreamer...

5 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Foarte frumos din partea ta. Nu esti deloc nebuna.

| inna a răspuns:

Nu.pentru ca asta ar insemna ca sunt mandra ca sunt romanca si nu sunt.hee hee

| musterrl a răspuns:

Si eu as arbora drapelul dar nu il am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As spune ca esti o patrioata inflacarata si foarte indrazneatawinkinghee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...sunt foarte multi care isi pun tricolorul la balcon.