| anonim_4396 a întrebat:

Singurul lucru pe care il avem in comun noi oamenii este?

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uitarea.Cu totii uitam

| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca sufletul... orice om are suflet, are sentimente chiar daca difera de la om la om, toti suntem creati de acelasi D-zeu si suntem destinati mortii, cu toti ne nastem dar suntem datori si cu o moarte...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Capacitatea de a disimula.

| xibalba a răspuns:

Hormonii

| oz a răspuns:

Pamantul(planeta)... din cate stiu eu...parca aici ne-am nascut cu totii...mai sunt unii plecati prin spatiu... dar tot aici e casa lor...

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Instinctele umane tongue si astea includ ft multe! big grin

o zi senina iti doresc!winking

| antonius74 a răspuns:

Singurul lucru pe care il avem in comun noi oamenii este:
a) fizic: trup cu aceleasi elemente, forme diverse
b) astral: suflet
c) psihic: sentimente
d) logic: liber arbitru
Am nimerit vreuna? laughing

| flower a răspuns:

Baniihappy,,,, ei sunt cei care unesc si dezbina oamenii indiferent de sex, varsta, rasa, apartenenta de orice fel ori nivel educational

| Kandy a răspuns:

1. Iubirea
2. Viata
3. Vointa
4. Inima
nu prea stiu... daca stam bine sa ne gandim avem multe in comun chiar daca fiecare dintre noi e unic love struck

| lplostonyou a răspuns:

Amintirile happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostia...fiecare o are. Diferenta e ca unii o masoara cu pipeta, altii cu basculanta. Bine, ar mai fi si dorinta de fundite...Trebuia sa fiu mai filosofic? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul? Chiar ca nu ma pot decide!
1. Viata
2. Moartea
Intre cele doua e Iubirea!
Mama, ce m-ai complexat cu intrebarea asta! Dar lupt pentru absenta acelei funde!
Monica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antonius, de data asta nu. Mai ai voie sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avem aceeasi origine, acelasi stamos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci nici nu`ti raspund!phbbbbt laughinglaughing

Cred ca singurul lucru pe care`l avem in comun, este ca suntem facuti din acelasi "material". Atat!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ete singurul, ce dreak ca-s o gramada. Teama, furia, foamea, orgoliul, paranoia laughing, instinctul de supravietuire, dragostea, ura, gelozia, dorinta animalica de sex devil... multe, multe, multe... si nu in ultima instanta, placerea de a bea o berica si a savura o fripturicabatting eyelashes si placerea de a sta cu gagica in brate si din nou... devil tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul lucru pe care il avem in comun noi oamenii este ca suntem diferiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Goana dupa iluzoriu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha! Te-am prins mica creaturica! Deci, tu ai afirmat de la inceput ca nu dai fundita, pentru ca vroiai sa raspunzi tu corect si sa te premiezi! Ce ti-e si cu universul asta microscopic! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motivatia happyhappylaughing))educatie antreprenoriala ))laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Monica, daca nu te-as cunoaste(?), tinand cont si de usoara mea paranoia, as zice ca ai ceva cu micile creaturi...Noroc ca-mi dau singura 2 palme si-mi amintesc ca am 1, 75. Folosesc ce-mi convine.