1 răspuns:
| CosteaVlad a răspuns:

M-am uitat de 10 ori la acea secvenţă dar tot nu îmi pot da seama de ce a derapat maşina aia. Practic a luat-o brusc spre dreapta, iar în condiţiile în care carosabilul era asfaltat, fără apă, gheaţă, mi se pare absurd să derapezi aşa. Şi eu am permis şi eu zic că ştiu cât de cât cum se comportă o maşină la 80-100/h pe asfalt, PE LOC DREPT.Ai pişcat un pic frâna ţi-anţepenit imediat (sau cel puţin aşa ar trebui). Cum mama melcului i-a scăpat lu ăla maşina şi-a luat-o şi-n dreapta?! Înclin să cred că ori nu i-a ţinut frăna pe toate 4 roţile, ori i s-a rupt ceva pe la direcţie. Alte explicaţii mai logice nu găsesc...
Nasol pentru acei pietoni, asta e... statul la bârfă pe carosabil se plăteşte.