| lola2012 a întrebat:

Spuneti-mi si mie povesti de groaza. Dar va rogggggg nu siteuri! Cine imi spune cele mai multe legende urbane(in afara de bloody mary) sau povesti de groaza primeste runda si vot!

Răspuns Câştigător
| InYourMemories a răspuns:

Ti am trimis.cred ca trebuie sa astepti

12 răspunsuri:
| InYourMemories a răspuns:

99 de trandafiri rosii si 1 trandafir negru:

Afost odata o familie formata din 4 membri care traia in orasul Dark Town. Cei 4 membri erau:Ashley(13 ani)
, Josh(8 anii), mama si tatal lor.Peste 2 zile urma sa fie ziua fetei.Mama ei se duse la florarie cu gandul sa ii cumpere un buchet de flori.
Ajunsa acolo ii ceru vanzatoarei un buchet care sa contina 100 de trandafiri rosii.Vanzatoarea ii spuse ca nu are dacat 99 de trandafiri rosii si unul negru. Femeia ii cumpara asa.
Spre seara ajunse acasa.Toti dormeau. Femeia puse buchetul de flori langa patul fetei pentru ca ea sa il poate gasi
dimineata si pleca la culcare.La miezul noptii o mana iesi din trandafirul negru si o stranse pe fata de gat. A doua zi familia ei o gasi pe Ahley moarta dar nimeni nu stia motivul mortii ei.
Trecu o luna si peste 2 zile auea sa fie ziua de nastere a baiatului. S-a intamplat la fel.Trecu inca o luna.Peste 2 zile avea sa fie ziua sotului ei. Ea din nou se duse la florarie cumpara ce 99 de trandafiri rosi si pe ce negru, ii puse langa patul sotului cand el dormea doar xca in seara asta se hotara si ea sa ramana in camera ca sa vada ce se intampla.SEara vazu o mana care iesea din
trandafirul negru.Lua un cutit si taie mana.Sotul femei nu pati nimic. A doua zi se duse la florarie ca sa faca reclamatie dar cand a ajuns acolo a vazut ca vanzatoarea nu mai avea o mana!

Matusa Maria:
Era odata o fetita de 5 ani. Ea se numea Ana.Intr-o zi dupa ce venise de la joaca, doua vecine
vorbeau in sosote ca matusa ei urma sa moara. Fetita ar fi vrut sa se asigure de asta intre-
bandui pe parintii ei, dar se temea ca spune prostii. Dupa ce a ajuns acasa parintii ei ii spusera
ca maine va veni matusa ei, Maria sa aiba grija de ea cat timp ei sunt plecati. Fetita s-a
linistit. Cele doua vecine au mintit.
Urmatoarea zi fetita se trezi pe la ora 6:00 dimineata.Era singura in casa.Deodata suma
cineva la usa.Era matusa ei. Dar fetita simtea ca nu era ea, desi la infatisare semana.Matu-
sa s-a apropiat de fata sa o pupe.Cand buzele ei reci ca gheata se lipira de obrazul fetei
aceasta simti un fior rece prin dreptul inimii.Ana nu intelegea nimic.De ce matusa era asa
de rece cand afara erau 23 de grade?
-Haide la bucatarie sa-ti fac ceva de mancare ca poate ti-o fi foame, zise matusa Maria.
-Bine matusico, zise fata uitand ce avea in gand.
La bucatarie fata se puse la masa si dadu drumul la TV.Era dat pe stirile locale."astazi la
ora 5:30 trenul cu destinatia spre satul nostru a avut un accident.Au fost gasite toate
cadavrele mortilor din tren cu exceptia unei doamne numita dupa buletinul gasit la locul
accidentului Maria si atat.Nici o alta informatie decat Maria.Mai multe informatii de..."
Matusa fetei a inchis televizorul ca si cand voia sai ascunda ceva fetei.
-Matusico, tu ai venit la mine cu trenul?
-Sigur fato cu ce alt ceva?
Ana era speriata de intrebarea pe care urma sa eu puna matusii ei. Dar sia luat inima in
dinti, a inchis ochii si a zis:
-Matusico tu esti vie?
Asteptand un raspuns cu ochii inchisi, fetita observa ca nimeni nu-i raspunde.Deschise
ochii si nimic nu mai era nimeni in casa.Deodata un zgomot puternic se auzi de la intrare.
Erau parintii ei care dadura buzna in casa.
-Fata mami sa stii ca matusa ta a...
Fata era speriata la culme, dar nu la fel de speriata ca de gandul ei ca va mai urma ceva.

Cine suna?
Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse. O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary. Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur. Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

Bunicu.
Intr-o vara, acum doi ani cand aveam vreo 11 ani bunicul a venit pe la mine. El e de
obicei e foarte ciudat.In copilarie a fost impuscat de un soldat neamt in umar.In seara
aceea el a dormit cu mine si sforaia ingrozitor, si nu am inchis un ochi toata noaptea.
Cand dau sa adorm un sunet se aude din sufragerie ca de pian(in sufragerie am pian)
Ma duc sa vad cine canta.Cand ajung in pragul usi mai ca imi bubuie inima.
Bunicu statea pe scaun, canta la pian si ma privea cu niste ochi ca de sarpe.Am inchis ochi, m-am
intors si am fugit in pat.Cand ajung acolo aud sforaitul bunicului meu.Ridic plapuma si il
vad dormind. Dar cum se poate? Era in sufragerie. Ei nu mai conteaza. A doua zi multi vecini ni s-au
plans ca nu au putut sa doarma din cauza zgomotului care venea din apartamentul nostru.De atunci
nu am mai cantat niciodata la pian.(pe care ni l-a dat bunicu

Cam atat. Daca mai doresti povesti de groaza anunta-ma. Sper ca te-am ajutat, si iti plaac povestile. FUNDITA?

Răspuns utilizator avertizat
| InYourMemories a răspuns (pentru lola2012):

Iti pot da o poveste trista? pe mine m- facut sa plangcrying

Răspuns utilizator avertizat
| InYourMemories a răspuns (pentru lola2012):

Acum stai

Răspuns utilizator avertizat
| InYourMemories a răspuns (pentru lola2012):

Undeva intr-un orasel mic din Romania locuia un baiat in varsta de 16 ani, avea multi prieteni si era in centrul atentiei mereu.Intr-o zi primise o scrisoare spundand ca trebuie sa faca analizele cat de curand. posibil a doua zi plecase la spital si le facu.Trecusera zile si zile, si rezultatele nu mai veneau..pana cand a gasit un plic in cutia postala.Il desfacuse si incepu a citi.Nu trecuse mult si fata lui se schimbase toatal.Aflase ca are cancer..niciodata nu s-ar fi gandit la asa ceva. A doua zi se intalnise cu prietenii sai si le dadu vestile proase.Multi sintre ei spuneau ca va fi bine si ca nimic nu se va intampla.Dar el stia (ca), canerul nu prea era de vindecat(putine persoane scapau.) Se desparti de prietenii sai si se indrepta spre casa.Trecuse pe langa banca unde statea cu prietenii sai si parcul unde isi petrecea timpul cand era mic. Intra in casa si se dusese la mama lui si ii soptise la ureche:"O sa-mi fie dor de tine„si fugi in camera suspinand, deschizand telefonul trimise mesaj la toti prietenii lui spunand ca ii va fi dor de toti si ca nu ii va uita niciodata(nu ii mai pasa de banii de pe telefon, sau altele). In ziua urmatoare nu a mai vrut sa iasa din camera, nici a 2a zi, nici a 3a.Mama speriata de moarte de ce s-ar si intamplat cu fiul ei, chemase un vecin sa ii sparga usa dormitorului siului ei.Asa si facu. Dar era prea tarziu.Telefonul suna, iar ea raspunse cu greu(era iubita fiului ei): "Ce s-a intamplat?„.De ce plangeti? Trecuse un minut si femeia raspunse "A muritt. A murit.fiul meu a murit:((. Fata incepu a plange si inchise telefonul. Saptamani trecusera si baiatul incepu sa fie uitat de prietenii dar nu de mama lui si prietena lui care tineu mult la el.Mama hotari sa se uite prin lucrurile baiatului.Nu putea sa uite cum l-a gasit in camera sa intins pe pat cu telefonul in mana, si avea o lacrima la ochiul stang. Ani trecusera si baiatul fusese uitat de toata lumea desi el era acolo, UNDEVA!(mama lui nu a aflat niciodata ca are cancer)Totul a fost o intamplare pentru acesta, niciodata nu a aflat adevarul. Si uite asa uitam, iar sufletele sunt singuratice printre cei vii, si cei morti.Nu lasa inima sa ii uite pe cei dragi niciodata. Scuze pentru greselie de ortografie. Sper ca ti-a placut. Pune aceasta melodie cand citesti http://www.youtube.com/watch?v=iLi_osYNsOU va fi si mai trist.

| InYourMemories a răspuns (pentru lola2012):

Undeva intr-un orasel mic din Romania locuia un baiat in varsta de 16 ani, avea multi prieteni si era in centrul atentiei mereu.Intr-o zi primise o scrisoare spundand ca trebuie sa faca analizele cat de curand. posibil a doua zi plecase la spital si le facu.Trecusera zile si zile, si rezultatele nu mai veneau..pana cand a gasit un plic in cutia postala.Il desfacuse si incepu a citi.Nu trecuse mult si fata lui se schimbase toatal.Aflase ca are cancer..niciodata nu s-ar fi gandit la asa ceva. A doua zi se intalnise cu prietenii sai si le dadu vestile proase.Multi sintre ei spuneau ca va fi bine si ca nimic nu se va intampla.Dar el stia (ca), canerul nu prea era de vindecat(putine persoane scapau.) Se desparti de prietenii sai si se indrepta spre casa.Trecuse pe langa banca unde statea cu prietenii sai si parcul unde isi petrecea timpul cand era mic. Intra in casa si se dusese la mama lui si ii soptise la ureche:"O sa-mi fie dor de tine„si fugi in camera suspinand, deschizand telefonul trimise mesaj la toti prietenii lui spunand ca ii va fi dor de toti si ca nu ii va uita niciodata(nu ii mai pasa de banii de pe telefon, sau altele). In ziua urmatoare nu a mai vrut sa iasa din camera, nici a 2a zi, nici a 3a.Mama speriata de moarte de ce s-ar si intamplat cu fiul ei, chemase un vecin sa ii sparga usa dormitorului siului ei.Asa si facu. Dar era prea tarziu.Telefonul suna, iar ea raspunse cu greu(era iubita fiului ei): "Ce s-a intamplat?„.De ce plangeti? Trecuse un minut si femeia raspunse "A muritt. A murit.fiul meu a murit:((. Fata incepu a plange si inchise telefonul. Saptamani trecusera si baiatul incepu sa fie uitat de prietenii dar nu de mama lui si prietena lui care tineu mult la el.Mama hotari sa se uite prin lucrurile baiatului.Nu putea sa uite cum l-a gasit in camera sa intins pe pat cu telefonul in mana,si avea o lacrima la ochiul stang. Ani trecusera si baiatul fusese uitat de toata lumea desi el era acolo, UNDEVA!(mama lui nu a aflat niciodata ca are cancer)Totul a fost o intamplare pentru acesta, niciodata nu a aflat adevarul. Si uite asa uitam, iar sufletele sunt singuratice printre cei vii, si cei morti.Nu lasa inima sa ii uite pe cei dragi niciodata. Scuze pentru greselie de ortografie. Sper ca ti-a placut. Pune aceasta melodie cand citesti http://www.youtube.com/watch?v=iLi_osYNsOU va fi si mai trist.

Răspuns utilizator avertizat
| InYourMemories a răspuns (pentru lola2012):

Ma bucur, si mersi de funditahappy:*

| Pillion a răspuns:

1.Daca esti singur acasa iei oglinda si un ac.Bati de trei ori cu acul in oglida si in oglinda apare necuratul si prima data te pune sa faci rele si apoi sta numai cu tine.Pana la urma ajungi sa innebunesti.O colega de-a mea a incercat side la un timp ia numai note proaste si se cearta cu profesorii.

2.Noaptea cand te bagi in pat iei oglinda si zici de trei ori "drace ai curaj sa te bati cu mine?". ATENTIE! daca faci asta sa nu adormi! daca nu adormi inseamna ca i-ai rezistat necuratului si vei avea numai noroc(bani, sanatate...), si daca adormi dimineata te trezesti taiat peste tot si o sa ai viata plina de ghinioane.

Răspuns utilizator avertizat