| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca barbatii sunt foarte discriminati in aceasta lume?

De exemplu:

Femeile pot fi promovate pe criterii gen sani, coapse, fund, buze. Barbatii trebuie sa aiba studii, experienta, competenta.

In caz de dezastre, catastrofe naturale, naufragii, femeile si copiii sunt salvati primii. Barbatii intotdeauna la urma.

Daca doua femei se imbratiseaza, se tin de mana, se saruta, stau impreuna, etc, inseamnă ca sunt... prietene. Daca doi barbati fac asta, sunt poponari.

Daca o femeie nu se descurca cu banii, inseamna ca are o problema financiara. Daca un barbat nu se descurca cu banii, el este un incapabil, un ratat, un neispravit.

Daca o femeie face nazuri, este capricioasa, cu toane, nu stie ce vrea, isi exprima liber emotiile, se destainuie, inseamna ca e "feminina". Daca un barbat face asta, inseamna ca e imatur, slab, efeminat.

Femeile au dreptul sa manance gratis la restaurant, sa intre gratis in cluburi, etc. Barbatul plateste intotdeauna.

Daca o femeie singura nu face sex, este o femeie cinstita. Daca un barbat singur nu face sex, nu este barbat.

Daca vrea sa faca sex, femeia trebuie sa aleaga. Daca un barbat vrea sex, el trebuie sa cucereasca sau sa plateasca.

Daca o femeie nu satisface sexual un barbat, nu conteaza, el este oricum multumit. Daca un barbat nu satisface sexual o femeie, el este impotent.

Daca o femeie naste, este sfanta. Barbatul ajunge sfant cand e rastignit pe cruce, etc.

Barbatul trebuie sa fie tot timpul amabil, politicos, atent cu femeile. Ele nu au nici o obligatie in acest sens fata de barbati.

Femeile sunt numite "sexul frumos". Barbatii: "porci", "măgari" si alte rase de animale.

Un barbat, daca are o problema, trebuie s-o rezolve (ca de-aia e barbat). Femeia cheama un barbat ca sa rezolve problema.

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Serios? uite ca eu nu cred asta! pentru ca barbatii sunt tot timul superiori noua! si eu au ultimul cuvant, daca cumva voi va *** cand apucati nu sunteti numiti curve ca si noi. etc! asa ca eu nu cred ca voi sunteti mai discriminati decat noi!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Câte aberații...

P.S. http://www.tpu.ro/......t-aceasta/

| Narfundo a răspuns:

Mi-a dat o lacrima cand am citit toate astea. desi trebuia sa ma opresc ceva m-a impins de la spate sa termin discursul tau. Cu toate astea un barbat cand devine puternic trupeste, sufleteste, femeile cad la picioarele lui ca niste sclave. ba mai mult ajung sa il urasca in tacere daca acesta nu da doi bani pe ele. Daca un barbat ajunge sa aiba bani prin munca si incredere femeia e luata ca o marioneta si abuzata sexual doar pentru niste bani, ele accepta.Cand barbatu are bani femeia e in stare sa faca orice ca sa ajunga la barbat. dar nu in toate cazurile.Sunt exceptii de barbati si de femei.
Oricum as incerca sa te contrazic ai dreptate in discursul tau nu te pot contrazice. dar sunt multe lucruri de care barbatii se pot bucura in asa fel incat femeile nu pot.

| Catalion a răspuns:

@NOname Erau niste glume ceea ce am scris...

| UbexFlo a răspuns:

""Femeile sunt numite "sexul frumos". Barbatii: "porci", "măgari" si alte rase de animale.""

Asta mi-a placut rolling on the floor)

| waXonwaXoff a răspuns:

Da,dar ai vazut ca de obicei barbatii sunt primii in mai multe lucruri, recorduri, presedintele este barbat etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exagerezi un pic sa stii. Cand femeile sunt numite ca fiind "sexul frumos", despre barbati se spune ca sunt "sexul tare". Faptul ca se intampla ca femeile cu trup senzational sa fie promovate nu este un avantaj al femeii in general. Femeia este si ea om, ar trebui sa i se aprecieze si inteligenta nu numai aspectul fizic. Dar se pare ca doar fizicul conteaza la femei ci nu ceea ce au in cap. Acest fapt e trist si nu aduce bucurie in randul femeilor. Cat despre faptul ca femeile manca pe gratis...asta pentru ca sunt barbati care lingusesc prea mult femeile avand scopuri bine determinate.

| impresivepanda a răspuns:

:]]] Mda