| lumis a întrebat:

Stie cineva de ce nu mai apare pe bloguri casuta de Google translate? De exemplu, pe blogul despre joburi online http://banipenet4all.blogspot.com widgetul este in sidebarul drept, sus si el nu mai apare. Daca a gasit cineva o informatie cu privire la aceasta anomalie va rog sa mi-o spuneti si mie.

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mie imi apare foarte bine. Vezi poate ti-ai instalat Ghostery si iti blocheaza ceva. Deci eu vad acel widget in dreapta sus si acel widget e instalat de owner nu e traznaia aia de la google care apare sus ca un toolbar temporar. Daca la ala te-ai referit ca nu apare e clar ca n-apare cand pagina e in romana.

Daca te referi la insasi acel sidebar, casuta unde selectezi limba, cel mai probabil ai ceva in Chrome sau Firefox care-ti blocheaza jucarica si singurul care face treburi de-astea e Ghostery. Sa nu cumva sa fi blocat tu intreg google translate sau sa fi blocat vreun element cu add blocker.

| UltraLex a răspuns:

In coltul din dreapta sus langa conectati-va este un patratel format din 9 patratele mai mici dai pe el si ai sa vezi ca acolo sunt toate harti, g+, gmail etc. si dai de rotita in jos tinand mouse-ul in casuta respectiva si va veni si google translate a fost modificat acum ceva timp nici mie nu imi place noul sistem