| Frank51 a întrebat:

Stie cineva limbajul C#? As vrea sa invat putin, dar cu tutorialele mai mult ma incurc, nu stiu cum sa fac, ce sfaturi imi dati?

1 răspuns:
| syd a răspuns:

C#, spre deosebire de C++ (cel putin cel facut in liceu), e un limbaj de programare orientat pe obiecte. Ar fi bine sa intelegi anumite notiuni, cum ar fi mostenire, polimorfism, sa intelegi modul de lucru cu metode si clase etc. Conceptele astea sunt cam abstracte si nu stiu cat de usor le digeri. Incearca manualu asta: http://www.ls-infomat.ro/carti-cds/cds-csharp/