| smilerz19 a întrebat:

Stie cineva vreun site de donatii? Am de donat niste carti. ( In afara de dasiprimeste.ro ) Merci :*

10 răspunsuri:
| warwara a răspuns:

Depinde ce fel de carti ai de donat.
intereseaza-te de vreo scoala pentru copii cu nevoi speciale, sau case de copii, centre de plasament, in cazul in care cartile pot fi folosite de ei. cu siguranta s-ar bucura foarte mult!

| Baiaaanca a răspuns:

Http://www.donatiionline.ro/? page=despre_donatiionline

sper sa te ajute!

| sufletdecopil_1208 a răspuns:

Buna ziua,

Ma numesc Claudia Nastase si reprezint Fundatia :"Suflet de Copil in Mileniul III".
Ieri au venit la Fundatie parintii unui nou nascut, in varsta de 2 saptamani rugandu-ne sa ii ajutam cu orice: hainute, un patut… orice este necesar pentru un bebe. Mama copilului are 15 ani, tatal 22. Nu au absolut nimic. Tin copilul intr-o copaie, pentru ca nici macar pentru ei nu au un pat.
Cine ii poate ajuta, o poate face la nr de telefon: 0721-780. 865 sau 0763-703. 387, Claudia Nastase

Va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutadininima.info se ocupa de donatii pentru scoli, gradinite,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suflet de Copil in Mileniul III este o Fundatie care are doar 3 saptamani de existenta si care se ocupa de copii saraci, cu dizabilitati, cu handicap fizic si psihic, dar si cu incercarea de prevenire a abandonului scolar in cazul copiilor din Oras Pantelimon.
Telefon: 021-352. 45. 34; 0721-780. 865. Orice donatie este binevenita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freecycle_bucuresti@yahoogroups.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.imparte.ro

| adynicola a răspuns:

Nu stiu un site dar sunt bibliotecara la o biblioteca comunala din judetul Cluj.Intrucat fondurile alocate pentru achizitia de carte sunt nesemnificative 1000 lei /an, consider ca donatia ar fi benefica cititorilor din comuna si sunt de acord sa suport personal taxele de expediere prin posta.
Daca doriti sa-mi raspundeti o puteti face la adresa de e-mail:bibliotecasandulesti@yahoo.com

| 25florentina a răspuns:

Sunt bibliotecar si lucrez intr-o biblioteca scolara. Fondul de carte este intotdeauna insuficient deci ne-ar fi de mare folos cartile d-voastra daca considerati ca sunt potrivite pentru copii de aceasta varsta. Va multumim anticipat.

| Cepoiu_Lorena_1968 a răspuns:

Mai este valabila oferta?