| Graham2001 a întrebat:

Stiti ceva filme sau seriale (pe Netflix daca se poate) cu diferite forte speciale care intervin in probleme de la oras ca sa fiu mai precis. Daca ati vazut filmul 6 Days, atunci exact la asta ma refer.

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

În 6 days era vorba de SAS, care e o unitate specială a armatei britanice, desfășurând operațiuni de salvare ostateci, contraterorism, misiuni de recunoaștere. La americani și nu numai, pentru probleme urbane sunt cei de la SWAT (Special Weapons and Tactics). Or mai fi și alte unități speciale dar asta e cea mai cunoscută.
Seriale: SWAT, Flashpoint
Filme: SWAT (2003), S.W.A.T.: Firefight, S.W.A.T.: Under Siege, 44 Minutes: The North Hollywood Shoot-Out, The Assault (despre SWAT-ul francez, RAID), PTU, The Raid: Redemption
Nu știu care dintre ele sunt pe Netflix