| GabyGabriell a întrebat:

Stiti vre un banc misto?

2 răspunsuri:
| puddy a răspuns:

Dap :d

Aude Leul ca s-a deschis o langoserie in padure.
Disperat ca nu a mai gasit langosi in primele
doua zile, a treia zi se aseaza in fata usi de la
ora 6.
In spatele lui incepe sa se faca coada, Leul
asteapta cuminte.
Cand la un moment dat il vede pe Iepuras care se
inghesuie printre toti, dar cind ajunge la Leu
acesta "" poc"" un dos de palma.
Iepurasul se ridica nervos de jos, dar a doua
oara i se intimpla la fel.
A treia oara se ridica nervos si spune:
- Sa va i-a dracu pe toti. Sa mor eu daca mai deschid astazi!

Bula vorbeste cu nevasta-sa.
-Auzi draga, ca sa nu ne afle asta mic cand vrem sa ne fu*em zici ca vrei sa scrii la masina. ok? ok!
Dupa doua zile Bula ii zice lu' fisu:
-Du-te la mata si zi ca vreau sa bat la masina.
-Mama tata vrea sa bata la masina.
-Du-te si zi lu' tactu ca azi nu se poate ca nu am dacit cerneala rosie, si nu am cerneala albastra.
Dupa trei zile Bula ii zice lu' fisu:
-Du-te la mata si zi ca vreau sa bat la masina.
-Mama tata vrea sa bata la masina.
-Du-te si zi lu' tactu ca azi nu se poate ca nu am dacit cerneala rosie, si nu am cerneala albastra si ca il anunt eu cind imi vine si cerneala albastra.
Dupa o zi masa zice lu fisu
-Du-te zi lu' tactu ca am cerneala albastra si ca acum poate sa scrie la masina
-Tata a zis mama ca are cerneala albastra si ca poti sa vi sa scrii la masina
-Lasa ba du-te si zi lu' mata ca am scris de mina!

Merge unu cu Mertanu pe strada si la un moment dat loveste o vrabiuta.
Omu milos o ia, o duce acasa, o baga intr-o colivie, ii pune un bol cu apa si unu cu mancare.
Dupa ceva timp se trezeste vrabiuta, buimaca, se uita in stanga, in dreapta si vede gratii, bol cu
mancare, bol cu apa...
Aoleu... Sa moara mama! L-am omorat pe ala cu Mertzanu.

O femeie grasa in fata unei oglinzi fermecate>
-Oglinda, onlinjoara, cine e cea mai frumoasa din tara?
La care oglinda:
- Nu stiu, da-te la o parte ca nu vad nimic!

Un tata scapa de la serviciu un pic mai tarziu si pe drumul spre casa isi
aduce aminte ca e ziua fiicei sale. Opreste masina in fata unui magazin de
jucarii si o intreaba pe vanzatoare:
- Cat costa papusa Barbie din vitrina?
Vanzatoarea ii raspunde:
- Care Barbie?
- Avem: Barbie la gimnastica 19, 95 euro
Barbie jucand volei 19, 95 euro
Barbie la cumparaturi 19, 95 euro
Barbie la plaja 19, 95 euro
Barbie la dans 19, 95 euro
Barbie divortata 265, 95 euro
Barbatul, uimit, intreaba:
- Si de ce costa fiecare cate 19, 95 euro, iar Barbie divortata costa 265, 95
euro?
Vanzatoarea, cu un aer foarte natural, ii raspunde:
- "Barbie divortata" are si:
Masina lui Ken
Casa lui Ken
Undita lui Ken
Mobila lui Ken
Calculatorul lui Ken...

O babuta mergea linistita pe strada, cand, dintr-o data, in fata ei cade unu tocmai de la etaju zece; asta se ridica de jos si da sa plece. Babuta, speriata il intreaba: Maica, da' nu ai patit nimic? Tipul : Mamaie, eu sunt parasutist profesionist, sunt antrenat! Baba : Pai si un' ti-e parasuta?!?! Tipul : E sus, o bate barba'su...

O tipa buna urca in tramvai, 3-4 smecherasi in spate... Se sfatuiesc ei acolo, si intr-un final pleaca unu spre ea:
- Domnisoara, uite 5 RON pentru minunata priveliste pe care ne-ai oferit-o.
Tipa ia banii, ii pune in portofel si zice :
- Stai, uite 2 RON rest... pentru handicapati am reducere!

cam astea sunt preferatele mele

have fun kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pescar prinde un peste mare.Vecinul ii spune cu invidie;-Prietene, nici in zece ani n-o sa mai prinzi un asemenea peste.Nu trec nici cinci minute, pescarul prinde un peste si mai mare si-i spune el vecinului acum;-Ce zici, cum trece timpul... O doamna cumpara o blana de iepure si interesata intreaba vinzatorul;-Nu trebuie s-o feresc de ploaie?;-Deloc spune acesta;-Esti sigur?;-Puteti sa ma credeti doamna, ati vazut vreodata un iepure cu umbrela?