| scp3008 a întrebat:

Stiti vreun site care compara marimile de la mai multe branduri de haine? Exemplu la pantaloni modelul denim imi vine bine numarul 31. La sold am 85cm talie 80 cm. Aasta ce numar are la alte modele? Vreau sa aflu detalii de genu.

1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

Teoretic pe fiecare site care vinde în principal îmbrăcăminte, în special pe site-urile producătorilor, ar trebui să găsești un ghid care îți arată echivalentul în centimetri pentru fiecare mărime din catalogul lor.

Nu știu să existe un site care face asta, dar chiar dacă ar exista, mă îndoiesc că pot ține pasul cu toate modificările care au loc permanent. Fiecare „slim fit" și „relaxed fit" reprezintă altceva pentru fiecare M, XL sau 36 și 42 la fiecare producător în parte.

Măsoară-ți hainele preferate (nu corpul) și caută tabelele alea la fiecare producător pe site.