| anonim_4396 a întrebat:

Sunt oameni sariti de 50 de ani pe aici sa pot pune si eu o intrebare la care sa-mi raspunda cei sariti de 50 de ani?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Biologic am mai putin, dar ma pot transpune. laughing Mi s-a zis de multe ori ca gandesc ca bunica, deci cred ca se pune.

24 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, eu sunt cam sărit de 50 de ani, am 36 pe un picior, la dispoziția domniei tale.
Dar care e întrebarea?
Kakoi vapros, gaspadin danbnz?
Pajaluista!

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Dvs aveti 72 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ei nu înţeleg rusa.happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Cam da. Ce nu știe tinerețea și ce nu poate bătrânețea.
Alexandru Lăpușneanu spunea. Dacă mă voi scula, pe mulți am să popesc și eu.
Eu zic acum. Eii, de mi se va scula.
Era să rămân în armată în 71, ca taică-miu, Dzeu să-l ierte și să-l hodinească. La vârsta mea aș fi fost acum general în rezervă, și aș fi primit uniforma de paradă cu vipușcă roșie și sulă de rezervă, că locotenentul orișicând, colonelul când și când și generalul numa-n gând.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

A fost greu sa va obișnuinți cu tehnologia?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Și da și nu. Sunt stângaci și am fost stângist.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

O duceti bine cu sanatatea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Așa și Așa.
În 1 sept 2046 o să îmi sărbătoresc centenarul la Sala Polivalentă din Cluj. Vă invit și pe dvs.
Dacă nu reușesc, vă trimit un email după deces, să nu vă mai deranjați.

| danbnz a răspuns (pentru Plato):

Acum stiu la cine sa apelez cand am nevoie de cineva cu o mentalitate si gandire old school happy

| Hammurabi a răspuns (pentru sadrian46):

Să fii sănătos și să facem chef la Polivalenta din Cluj.
Să ne bucurăm și noi de cei "vechi" care mai au încă multe să ne învețe, că noi nu se știe dacă mai apucăm 72 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru danbnz):

Bunica, ( 1980-1962) a fost vrăjitoare tradițională la ea în sat, de fapt un fel de consultant arhaic. Până pe la 10 ani, am stat pe lângă fusta ei și am mai furat și câte ceva din secretele acelei meserii. Așa că sunt ceva mai adânc decât old school sunt din trecut, το πaρελθόν
Scrie ce vrei.
Eu așa glumesc. Îți ghicesc trecutul prezentul și viitorul pentru 5 lei.
Mai dai un leu, viitorul ți-l și aranjez.
Una din condiții este să știi ce vrei.
Dacă nu știi, mai dai un leu, ca să te învăț să știi ce vrei.
Iar dacă nu poți, îți spun de unde poți să faci rost de praf de p(f)utut.
Mai știu uneori și când te papă Gaia.
Dacă te intere, pe răspunderea ta, îți spun și asta, la cerere. Dacă nu, mă abțin.

| danbnz a răspuns (pentru sadrian46):

He he... bunica folosea masina timpului!? 1980-1962?
Dau un leu sa folosesc si eu big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru danbnz):

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar tot nu mi-ai pus întrebarea!

| danbnz a răspuns (pentru sadrian46):

Glumeam, stiam ca ai gresit dar prea mi-a venit pe dreptu' happy

| danbnz a răspuns (pentru sadrian46):

Care intrebare?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Te poți transpune așa, și pe la 200 de ani post mortem? Că eu tot încerc și nu reușesc. Am și idei de lăsat moștenire. Una din ele. Când ieși din casă cu pantofi cu șireturi, să ți le legi bine, să nu te împiedeci în ele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt oameni sariti de 50 de ani pe aici SĂ POT PUNE ȘI EU O ÎNTREBARE la care sa-mi raspunda cei sariti de 50 de ani?
Nu așa ai scris?
Dacă vrei să vorbim discuții, la dispoziția dtale.
Nu de alta, dar eu sunt sărit de 50 și în plus, sunt sărit și de pe fix.

| danbnz a răspuns (pentru sadrian46):

Bravo, esti sharp la minte, nu degeaba ai stat pe langa bunica.
Vroiam sa o pun aici, intrebarea, dar e cam aglomeratie de raspunsuri deci...
Intrebarea aia urmeaza in alt topic happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru danbnz):

Toți Pentru Unul!
Unul Pentru Toți!
Globalizare!

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Nici eu nu am planuri de astea si am 29 de ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

La 29 de ani nu aveam nici eu, am început la 34.
Am întrebat pe atunci, pe cineva care părea mai deștept ca mine, cam așa.
Caut ceva, și nu știu nici măcar ce caut. Aveam 29 de ani.
De cât timp tot cauți așa - ceva, dar nici măcar nici nu știi ce-?
De când mă știu.
Atunci, continuă, asta o să te ajute, să știi ce cauți.
După ce o să afli ce cauți, o să vezi că nu ai cu ce.
Apoi o să afli, că oricât de mult ai avea, tot nu va fi de ajuns.
Atunci o să îți rămână ultima alterantivă, care este și cea mai bună, să te descurci cu ce ai.
Eu am ajuns la faza asta. Am avut nevoie de 72 de ani ca să parcurg etapele de mai sus,
Dta care nu ai încă nici un plan din ăsta, ești un prea fericit.
Ai 29 de ani și nici măcar nu te-ai născut încă.
Când o să te doară aerul pe care îl respiri, așa cum îl doare prima înghițitură de aer pe un nou născut, că de aceea urlă, atunci o să afli pentru prima dată că știi ce vrei, atunci o să afli și o să aflăm și noi că te-ai născut, și o să exclamăm toți pe TPU.
Hossana! A mai venit pe lume un om!
Și eu voi spera, că dacă mă duc acolo de unde nu s-a întors încă nimeni, o să rămână în capul tău câteva din ideile mele scrise aici cât mai amuzant, ca să îți intre în căpățână așa, pe neștiute.

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Cel mai greu este sa ști ce vrei, sau sa ști ce ai nevoie. E greu sa iei decizii pe termen lung, de unde ști sa alegi omul cu care sa ramai tot restul vieții, sau mai bine nu alegi și vezi ce se întâmplă? Am pus și eu o întrebare deși nu are legătură cu subiectul. happy multi ani înainte și sănătoși!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Da, despre alegerea omului cu care să rămâi tot restul vieții.
Îmi place grozav cum pui problema.
Tot restul vieții.
Dacă pornești așa, sigur vei reuși.
Părerea mea. Opinia mea.
O căsătorie, nu este un fapt static, este ceva ce se construiește pas cu pas, și se poate dărâma oricând. Este ca o construcție din Japonia, unde au loc 1000 ( o mie) de cutremure mai mici pe zi.
Eu așa recomand, ca test de rezistență a unei căsătorii.
Este testul numit INSULA PUSTIE. Inventat de mine.
Bulă ar spune IN SULA PU-ȘTIE.
Se bazează pe feeling pe ceea ce simți.
Cum să alegi.
Ca să alegi, trebuie să stai de vorbă cu el cel puțin o oră față în față nu pe net.
Să te uiți la el și în timp ce vorbiți discuții, să îți exersezi scenariul următor interior.
A avut loc războiul acela ultimul cu care se screm pe stradă iehoviștii, aceia care îți dau o broșură care te lămurește în trei fraze cum e cu viața veșnică.
Și au murit toți oamenii de pe pământ.
Și ați rămas doar voi doi, tu și el. Pe Insula Pustie.
Să te gândești, atunci, în timp ce mâncați savarina sau diplomatul și beți cola sau pepsi.
Mă. eu cu omul ăsta sunt în stare și sunt dispusă să fac tot ce trebuie, chiar și amor, din ăla la care azi i se zice sex în plex, ca să nu piară lumea de tot și definitiv?
Dacă așa simți l-ai ales.
Dacă nu, next!
Dacă totuși, da, atunci îi aplici acolo pe loc testul.
Cum faci, după ce a băgat savarina în el, ca să nu leșine cumva când o să audă ce ai de spus, îl întrebi așa, cam într-o doară, dar destul de clar, ca să nu se facă că plouă.
- Ce zici, dacă am numai noi doi, pe o insulă pustie, etc, etc.
Dacă vezi că ezitează și se pișă pe el de frică, NEXT!
- Dacă zice, noo, biinee,
atunci dta nu îi dai timp să răsufle și să se trezească.
Noo, atunci, hai la sfat, hai la popă. Da, AMU!
Dacă te tot gândești să alegi, să nu alegi că o fi că o păți, că cât o să dureze, că unde punem copilul că stăm într-o garsonieră prăpădită de 15 mp, că a trebuit să cumpărăm o oale de noapte cu toarta înăuntru, că una cu toarta înafară, că nu mai era loc în garsonieră pentru toartă, că să mai stăm până o să avem trei camere, să încapă și colivia papagalului, eu zic că căsătoria nu este nici de tine nici de el. Nu de alta, că războiul ăla nu așteaptă ascultă ce spun pocăiții și INSULA PUSTIE are nevoie de voi doi.
Sau nu.