| christine99 a întrebat:

Sunt pasionata de un domeniu pana devin buna si acumulez niste cunostinte apoi acel domeniu nu ma mai atrage si caut sa ma concentrez pe altceva. De ce resping lucrurile la care ma pricep si caut mereu provocari?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A căuta mereu provocări intelectuale este o caracteristică a copilului dar nu este o copilărie. Când inaintezi în vârstă, ea scade în intensitate din păcate.
Azi nu poți cuprinde toate domeniile științelor umane, este prea vast, astfel dacă facultate vrei va trebui să alegi și să faci efortul să o termini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. La unii oameni se intampla. E normal sa vrei sa inveti ceva nou (doar ca eu sunt tipul ala de persoana care ma concentrez pe ce stiu cel mai bine sa fac si imi place, iar in paralel incerc si noi provocari). Sa ai o seara frumoasa.

| Herculescu_Mihail_1971 a răspuns:

Posibil depresia e de vină. Cred că ar fi bine să-i cereți îndrumări unui psiholog bun.