| lucruriinteresante a întrebat:

Sunt presedinti care au trecut prin depresie? 2 Hitler daca era cancelarul Germaniei oare nu avea autocontrol? sau inteligenta emotionala? adica ar trebui sa aiba conducatorii ar trebui sa se controleze pe ei insisi.

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Normal ca or fi fost presedinti care au trecut prin depresii doar ca nu stim, nu-s si ei oameni?

Hitler? Ala se droga la greu, doctorul lui Morell il droga cu cocaina, amfetamina si mai multe de la un moment dt, de l-a nenorocit de tot, dupa aia normal ca avea depresii, nu mai avea control, putea lua decizii aiurea.
Si cand a aflat Hitler ce i-a facut ala, l-a dat afara in findal.

Avea energie, euforie un timp, apoi nu mai era bine.
Si daca are control si daca n-are oricum era f rau si facea prostii.
Presedintii se controleaza f bine dar fac voit ce fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om de pe fața pământului orice om! Omul ăla dacă nu are frică lui Dumnezeu omul ăla dacă nu-l are pe Dumnezeu in inima sa in sufletul său și în fapta sa in inteția sa. De la așa "om" vedeți trăi vedeți vedea vedeți auzi vedeți ști doar dușmânie răutate prostile invidia lăcomie nu numai cași va distruge propriul sufletul și își va vinde viața pentru bani și sufletului pentru bani da o sa vă distrugă și pe voi căci veți avea de învățat doar prostia dușmânie scandale invidie dușmânie răutate lăcomie prostie gravă...asta aveți de învățat de la "oamenii" fără frică lui Dumnezeu. fără muncă cinstită droguri băutură discoteci cluburile placeri carnale cu ori și cine de momentul fără să le pese cu Adevărat de propriul lor suflet propria lor viața propria lor inima își bat joc cu bună voințâ cu bună ștințâ de propria lor viața și propriul lor suflet își umilească sufletele și viețile pentru bani pentru atenție pentru orice sa iasă ei in evidentâ.dar njci unul dintre ei nu are frica lui Dumnezeu cu Adevărat nici unul dintre nul iubește cu Adevărat om pe Dumnezeu da cu Adevărat. Fericirea lor este băutură destrăbălare cu cine prindere cat mai repede alcoolul drogurile prostia gravă care îi va îmbolnăvi și va lua de la ei însuși și vor deveni sclavi altora să-și bată joc de sufletul lor și viața lor așa ajunge omul fără Dumnezeu in inima sa in sufletul său și viața sa și nu știe de frică lui Dumnezeu.

| LisaJulie a răspuns:

Cam toți președinții au trecut prin asta! Un președinte este probabil cel mai stresant job din lume! Și președinții sunt oameni la fel ca noi!