| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti empatici cu vreun personaj fictiv? (din filme, carti, etc) Daca da, cu care?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu protagonistul/protagonista, cu personaje in care ma regaseam, care erau diferite, neintelese etc. Daca n-as empatiza cu personajele nu cred ca as mai citi.Doar ca nu e ca si cum sufar daca personajul sufera, e o empatie controlata, imi place sa ma detasez de realitate si sa ma transpun in pielea lui ca sa pot intelege mai bine perspectiva pe care a avut-o in vedere autorul.De fapt, presupun ca empatizez mai mult cu personejele decat cu oamenii.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Am empatizat cu multe personaje fictive din filme sau carti, in general cu personajele pozitive happy dar nu mereu! uneori empatizez cu the bad one.

| SilentRain a răspuns:

Da,cu Fuego

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu Hannibal. Carti si serial/filme.

| Raniaa a răspuns:

Nu.