| alina_7783 a întrebat:

Te poti rade cu lama de ras pe fata si spuma la subrat? Doare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu te rade cu lama pe fata, poate faci bubitze straight face
daca te deranjeaza puful ala de deasupra buzei superioare, mergi la cosmeticiana sa ti-l ia ea, cu ceara happy

nu stiu despre ce spuma vorbesti... sper ca nu spuma de barbierit straight face daca vrei sa te epilezi si nu vrei sa te doara sau sa te infectezi, exista crema depilatoare.Sau ceara de unica folosinta (bine, cu asta doare un pic, dar e foarte eficienta.)Cu crema depilatoare, trebuie sa te faci cam o data la 4 zile.Citeste bine instructiunile de pe ambalaj.

Mai o solutie ar fi aparatul depilator.Costa cam 150 de lei...depinde.Dar risti sa-ti creasca firele pe sub piele, ceea ce e foarte inestetic.

Daca optezi pentru ceara calda, fa un dus inainte, curata-te bine, bine, apoi tine un pic de gheata pe piele, sa nu te doara happy dupa ce termini de epilat, foloseste o lotiune de calmare a pielii iritate dupa epilare. Cele pe baza de plante sunt cele mai bune happy

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da ,se poate.

| SweetCandy a răspuns:

Daca esti fata si te razi pe fata, nu e bine! la subrat e ik, numai k parul creste foarte repedehappy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da te poti rade cu lama si spuma sub brat, nu doare. Dar de ce faci acest lucru? Doar daca te incomodeaza sau iti creiaza probleme transpiratia.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Daaa iti ies matzele pe acolo laughing)

| snepy a răspuns:

Alina de ce intrebi? tu te razi pe fata ca barbatii?
daca da, nu e bine
iti raspund, nu doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Alina vroia sa zica daca se poate face cu bic`ul (cu care se face tatal ei pe FATA)la subrat, si cu spuma de ras! Doar ca nu a folosit virgulele, ca sa intelegem si noihappy.