| anonim_4396 a întrebat:

Tot citesc de acest sange romanesc, íntrebarea mea este care e diferenta intre acest sange romanesc vs cel unguresc de exemplu? Difera ca culoare, gust? Inca ceva, cum stiu asta moldovenii din RM care sunt romani? Le bea sangele?

29 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Majoritatea ungurilor spun ca difera. Difera si grupele de sange si mostenirile genetice. Suedezii se compara cu NOI si invers?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar ce culoare, gust are sangele romanesc? difera si in propia familie, sa fim seriosi, un ungur nu poate dona sange unui roman, sa fim seriosi sau invers, mi se pare o prostie faza cu sangele asta romanesc

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai dar ce, am spus eu asta cu sangele? Rasa ariana se compara cu restul? Rasa artificiala... laughing!

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Http://www.youtube.com/watch?v=zU958I4Iqm4

acum vb de sange romanesc, il luam la analizat in noaptea asta, caut pe cineva sa se taie sa-i vedem sangele, un roman adevarat

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Este ceva metaforic ma RAY happy!

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

De ce esti asa de revoltat?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Vreau sa beau sange romanesc laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt sarcastic nu revoltat

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Si tu vrei asta? Esti vampir :]?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai de ce sarcastic, Iisus nu ne-a spus sa fim buni unii cu altii happy?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Omule tu esti fanatic

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar nu iti dai seama ce fac, nu? Care este diferenta dintre un sange de ateu si sange de crestin? Raspunde-mi, ca doar tu ai deschis subiectul.

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Ce este rau si gresit in a vrea sa fi moral happy?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Omule tu nu esti moral

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Cine a spus ca sunt? Si apropo, serios vorbind, de ce ai spune ca nu sunt moral (desi eu nu am spus ca sunt moral, te intreb)? Spune-mi adevarul RAYwinking!

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Omule nu esti deloc,mai jignit,barfit atunci in intrebarea aia,te am iertat, tu zero, nici in ziua de azi nu ai spus iarta-ma, esti un mandru si un incapatanat, te dai sfant, fara de pacate, nu esti crestin, esti doar un copil de vreo 15 ani care nu are ce face

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

1. Mai incearca asta cu varsta!
2. Tu mi-ai spus iarta-ma mie?
3. Cine a spus ca eu nu am pacate?
4. Crestin este cine crede in Dumnezeu etc

Chiar vrei sa caut prima mea conversatie cu tine sa vezi cand m-ai jignit? Vrei asta RAY?

RASPUNDE :,, Care este diferenta dintre un sange de ateu si sange de crestin?''

De ce cauti cearta, cand eu caut fix opusul?

| RAY a răspuns:

De ce cauti cearta, cand eu caut fix opusul?
laughing
copil de 15 ani pus pe cearta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu e

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o exprimare metaforică, cu referire la naționalitate.
De exemplu, de ce nu este valabilă din punct de vedere genetic.
Pe la noi au trecut multe popoare migratoare. Unii doar au trecut, alții, sau o parte din ei, s-au așezat și au au învățat românește.
Populația maghiară, sunt foarte puțini urmașii ne corciți a celor veniți din Asia, restul sunt populații autohtone maghiarizate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

In general mai toate popoarele au stramos comun de acu aproximativ 8000 de ani. Proto-Indo-Europenii. (exceptie Sud-Africanii, Americanii bastinasi, Chinezii/Japonezii Si restul statelor extrem-estice.
In legatura cu Maghiarii radaciniile origineaza din grupul Finno-Ugric(care era in zona Vestul Siberiei -Nord Estul Europei) alaturi de Finlandezi, Estonieni. Conexiunea cu Asia este mitologica, Sau faza cu Hunii sunt aberatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asta zic și eu.
Dar mai zic ceva. Despre maghiari.
Se știe statistic, că oriunde ar fi ei că e în Transilvania, Ungaria sau Austria, se sinucid mai cu spor decât alte nații. De ce, nu se șție.
Acum eu am o problemă de cercetare, dar nu am mijloace pentru.
Vorbitorii actuali de limbă maghiară din Ungaria, etc, sunt unii originari din Siberia, cum zici tu, căci de acolo au venit cu limba lor, iar unii din ei, băștinași maghiarizați.
Acum eu mă întreb, dintre ei se ucid mai cu spor doar cei cu gene fino ugrice, sau se sinucid toți la fel de des, și cei maghiarizați la fel, doar fiindcă vorbesc limba maghiară. Ar fi intere de știut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

=)) am citit si eu ceva de genu odata, nu stiu cat de real, dar eu dau "vina" trend, muzica. Rockerii au o rata de sinucidere mai mare ca ascultatorii de alte genuri, Iar in Ungaria Rockul este tare la moda, la fel si in Finlanda : Sa nu spui ca n-ai auzit de finlandeza Tarja Turunen
https://www.youtube.com/watch?v=kIBdpFJyFkc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi că mi-ai zis. Acum chiar că vreau să știu cum e cu ipoteza mea cu spiritul din limbă care poate să ucidă.

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Ray, si tu ai 30 si inca stai si folosesti TPU ca mod de socializare. e penibil sa te legi de vârstă avand in vedere ca e trecut de 18, nu are 15, chill, daca are o opinie diferită fata de tine o accepti si treci mai departe, nu il jignesti sau alte bullshit-uri ca e penibil, sincer, te credeam mai matur

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Nu e vorba de asa ceva,e vorba ca ma jignit si se da sfant pe aici,e un incapatanat,mandru pe ce stie, nu e vorba de varsta si el mi-a spus ca sunt copil de gradinita asta nu ai observat, fii neutra in gandire, omule nu e vorba de gandire diferita dar omul asta face mereu spam, e fanatic crestin, e steregoi

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Are păsărelele lui cum si tu ai păsărelele tale, cum toti avem, ca te-a jignit e partea a doua pe care nu o rezolvi aici

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O dovada pentru cele afirmate?

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Pai de asta are ignor definitiv ca m-am saturat de cearta virtuala