| anonim_4396 a întrebat:

Stiti careva diferenta dintre sangele menstrual si cel dezverginal? va intreb pentru ca prietena mea imi tot zice ca ea a fost virgina dar, nu i-a iesit sange la primele contacte sexuale, i-a iesit de abia la al cincelea contact sexual, era un sange de culoare rozalie si pe moment am fost convins ca asa e adica, ca a fost sangele dezverginal si ca poate avea himenul mai elastic si de aia nu i-a iesit in primele contacte sange dar a 2-a zi dimineata mi-a zis ca i-a venit ciclul menstrual! sunt foarte confuz si nu stiu ce sa cred, tin foarte mult sa fi fost virgina!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca asa ti-a spus, era virgina, Dovezi nu exista in situatia prezentata de tine.

| catthshshshs a răspuns:

Da, e posibil sa nu ii fi curs de prima data. Nu stiu de ce conteaza atat de mult pentru tine un himen...mai conteaza asta acum? Oricum nu mai este virgina.

| itarkan a răspuns:

Daca tu tii se crezi ca a fost virgina, inseamna ca a fost. Degeaba o sa iti spunem noi ca a fost asa sau pe dincolo, ca nu putem sti ce a fost in realitate, si e mai bine sa traiesti cu o minciuna placuta decat cu un adevar dureros.
Succes, si nu te mai framanta cu aceasta intrebare.

| itarkan a răspuns:

Eu ti-am mai zis: nu iti mai bate capul cu astfel de lucruri. Fi fericit ca esti langa ea, si nu este altul in locul tau. Arata-i putin respect indiferent daca a fost sau nu virgina. O merita.

| chrystyna a răspuns:

A fost virgina.Crede-ma.Cam asa mi s-a intamplat si mie.Si menstruatia mi-a venit mai repede datorita schimbarilor care au avut loc, daca ma intelegi.Si nu e frum din partea ta.Adica,eu sa fiu aia.Sa-l fi lasat pe prietenul meu sa imi faca asta(ca pana la urma e vorba de durere la inceput) si apoi el sa vina sa zica "ca daca era vb de sangele de la menstruatie?/"Stai linistit ca a f virgina.Si cum mai zic, o fi important sa fii primul, dar e si mai important sa stii sa ramai si ultimul.

| chrystyna a răspuns:

Eu una te asigur ca a fost virgina, tinand cont de faptul ca asa a fost si la mine(aproximativ). Deci himenul ei a fost elastic.Si de asta o durea cand apasai. E logic! Daca nu ar fi fost, nu o durea si simtea placere? Nu crezi ca nu s-ar fi putut ascunde asta atatea luni? Sa fim realisti.Si fii fara griji.Asa a fost cum sp ea.Deci,pretuieste-o ca pentru fata asta esti primul ei barbat.Si daca ti-a oferit asta, te iubeste mult.Asa ar trebui sa faci si tu.Sa o iubesti si sa aveti grija de relatia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratioarehappy nu cred ca prietena ta a mai fost virgina, iar daca era vorba de menstruatie, la urmatorul act sexual ar fi trebuit sa o dezverginezi, sfatul meu este sa mergi sa viziteze un medic.Pe de alta parte sunt cazuri in care fetelor, nu le curge siangele cand se dezvergineaza, exista foarte multe cazurihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu v-am zis tot sau poate ma-ti inteles unii gresit! de vreo cateva luni tot ne jucam noi asa, fara penetrare si erau cazuri cand ma apasam foarte tare acolo(stiti la ce ma refer) si o durea foarte tare, deci repet LUNI DE ZILE am facut treaba asta, iar cand am fost hotarati sa o facem nu i-a iesit nici un fel de sange, de atunci mi-au intrat pareri in cap. ea tot imi zicea ca trebuie sa iasa sange si sa am rabdare ca nici ea nu stie dc. apoi la al 5-lea contact sexual a iesit sange dupa cum v-am zis de culoare rozalie asa.pe moment i-am dat dreptate si stiam ca in ziua ce urmeaza o sa i vina menstruatia pentru ca pe aceea data i venea mereu si ia venit.eu ma gandeam ca poate eu fi venit in seara aia si acel sange era de menstruatie, apoi lunile urmatoare nu ia mai venit pe aceea data ci mai devreme asa cum a zis chrystyna! deci voi ce ati crede? si vreau sa mentionez ca durere a fost!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ma sa nu fie dar sa nu te trezesti ca seamana copilul cu vecinu ca cel mai important este ca pe ia a durut-o nu conteza ca si prietena mea am stat cu ia de la varsta de 14 ani avand ia si am stat vreo 5 ani dus cu zaharelu ca este virgina si intr-un final ne-am gandit sa facem sex dar problema este ca nu ia curs sange decat dupa o luna normal ca i-a venit ciclul ce sa mai cred ca a fost sau ca nu au fost ca nici doctori nu iti zic adv ca zice ca destrama o familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda iak asta lucru interesant deja! nu iti griji amice fii pe pace ca ai fost tu primul nu mereu acel himen se rupe din prima.tonguetongue asa ca fitsi fericiti sh traitsiva viata (happy)