| bianca154 a întrebat:

Tpuuuu am nevoie urgent de raspunsul vostru. locuiesc langa Roma(italia) si am auzit ca in data de 11 mai va fi un cutremur mare la roma. am cautat pe net si am gasit site-uri in care spunea ca e adevarat si site-uri in care zice ca e doar o farsa. ce sa fac?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Eu zic ca este o farsa! Si sunt la 200 km de tine!

| mklu a răspuns:

Stai mai mult decat linistita. Asta pentru. ca, in prezent NU SE POT PREZICE CUTREMURELE decat cu cel mult 30 secunde inainte si cand spun asta ma refer la japonezi care in ciuda faptului ca sunt o tara seismica si dispun de cea mai avansata tehnologie in detectarea lor, cam atat pot pentru moment. Deci inca o speculatie