| Thecurious a întrebat:

Ucenicii (cei care invata o meserie) beneficiaza de aceleasi gratuitati si reduceri ca studentii?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Cei care invata o meserie, sunt oameni practici si esentiali pentru economia tarii, deci sunt impozitati, nu au gratuitati.
Cei care studiaza teoria ideii lucrurilor practice facute de altii, au parte de gratuitati, ca votantii PSD trebuie invatati din timp, sa fie dadaciti de stat, din taxele celor care vor sa faca lucruri in viata.
Deci, nu. Dar daca te faci ca muncesti 12 luni, si esti dat afara ca nu e nevoie de tine, primesti somaj.
Cat timp esti fraier si muncesti, jumatate de salariu se duce la stat, ca sa creasca votantii psd, pirandele cu 20 de copii, si... studentii! Ca sunt pe cale de disparitie, in... Teleorman.