| VasileRapidistu13 a întrebat:

Un inginer incepe cu 2500 si in principiu ajunge la 4000lei? Eu stiam ca la 7000 sunt rari oamenii care ajung la suma aia, voi ce parere aveti?

44 răspunsuri:
| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, mda buna ordinea, dar de ce spuneti ca la pompieri e cel mai bine? nu neg dar care-i motivul? si 2.de ce la penitenciare spuneti ca e mai bine decat ca agent de politie de strada?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Citește invers - de sus e cel mai rău.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Aia de la mediocru in sus iau ușor 7000 după 2-3 ani experiență

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Cine ajunge în sistem caută să se mute după câțiva ani.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Pai si de ce considerati ca la penitenciare e mai bine decat la pompieri si jandarmi? care sunt motivele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Așa se mutau unii acum mulți ani.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Bine dar v-am intrebat de ce e mai bine la penitenciar? eu consider ca acolo e cel mai rau si riscurile sunt cele mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

La pompieri și la jandarmi e rău.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva esti in orase mai mici 2500 iei si la un internship platit. Un inginer specializat pe ceva domeniu cat de cat cautat care si stie ceva trece de 7000 net in primii 5 ani iar limita depinde doar de cat de bun e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ti se pare asa de bine la SRI? Ca in principiu nu stii ce fac oamenii, si multi dintre ei nu au viata personala si traiesc cu amenintarea vietii in permanenta, ca multi sunt infiltrati pe ici-colea, inclusiv prin organizatii mafihoatze/teroriste.

| VasileRapidistu13 explică (pentru GabiDumitrescu):

La asta m-am gandit si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Basme și povești din filme.

| robertlubenita a răspuns:

Cam putin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti sunt data analysts la SRI. Si se intampla sa stiu chestii de la oameni care stiu oameni in SRI, plus contactele mele personale cu serviciile de-a lungul timpului.