| Tєσ a întrebat:

URGENT! Am nevoie de o compunere in care sa fie prezentate planurile intalnite in poemul Calin (file din poveste)! Va rog! Fundita + vot!

Răspuns Câştigător
| alinaalexandra2000 a răspuns:

In aceasta poveste inacntatoare Zburatorul este acel spirit supranatural care intra in camerele fetelor tinere noapte si le trezeste primii fiori ai dragostei. Asa facu si cu fata de imparat. Aici Zburatorul s-a intruchipat in om deoarece se indragostise de aceea fata si pentru ca altfel nu puteau fii impreuna. O perioada de timb lucrurile mersera foarte bine intre cei doi, ba chiar fata de imparat ramase insarcinata, avea sa nasca un baiat. Intr-o noapte pe cand fata il astepta sa vina, Calin nu a mai aparut. Cand aflase tatal ei vestea ca ea ramase insarcinata o goni din castel. Aceasta se duse in padure unde gasi o cocioaba in care va locui timp de 7 ani impreuna cu fiul sau, caruia ii puse numele dragului ei iubit cu care il infaptuisera pa baietel. Dupa decizia luata de imparat, mai tarziu isi dadu seama ca nu a fost bine ce a facut si incepe sa o caute pe fata, dar nu o gaseste. Dupa 7 ani Calin umbland prin padure vede un baietel. Dupa ce toate detaliile au fost puse la punct Calin se intalni cu dragostea lui, facusera o nunta Dumnezeeiasca si ramasera impreuna pentru totdeauna, crescandu-si impreuna fiul. Sper sa te ajute si sper sa primesc si funda big grin

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nasol, se pare ca maine iei un 4 happy