| RAY a întrebat:

Va este rusine de fel cum aratati fizic sau sunteti mandri de aspectul vostru fizic?

32 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Sunt numai bine happy

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mi-e nici rusine dar nici mandra nu sunt.Imi accept fizicul.

| Dorotheea21 a răspuns:

Ce ai mai patit azi?

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Nimic,dar vad ca ai alta poza la avatar

| Mosotti a răspuns:

Nu sunt nici mandru dar nici nu mi-e rusine, ma consider ca arat normal ca orice om mediu.

| RAY explică (pentru Mosotti):

De ce nu vrei sa te insori sa fiu nasul tau?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai dar ce am innebunit? Sa ma pedepsesc singur man? Am zis ca am avut gagici care m-au placut, in 42 ani m-au placut cam 5, consider ca f putine si o luasem ca si cum nu a fost, dar le-am refuzat pe toate ca nu ma atrageau fizic. Prima cand aveam eu 21 ani si ea 16, ultima in noiembrie 2018, ma gasise pe Facebook (cum, nu stiu).
Stau in banca mea ca mi-e mai bine asa.

Uite daca vrea dortheea sa ma ia de barbat, o refuz, ce sa fac acum. Ca altfel te chem sa ma salvezi, ca bine n-ar fi! haha.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu ai incredere in ele?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu de asta, ca multe sunt foarte okey. Dar oricum pana cand la o adica sa-mi insele increderea sau nu, profit de perioada frumoasa, si cum am zis, nu pornesc cu ideea negativa la drum, dar nu ma simt eu pentru asa ceva, nu sunt potrivit pentru asta. Eu sunt asa mai rasfatat, sa fiu liber, sa nu am prea multe obligatii, sa nu stau mereu sa ma gandesc cum sa mentin echilibru, nu vreau copii, dar asa sunt destui care nu vor dar sunt casatoriti deci n-ar fi problema asta.
Am momente de multe ori cand vreau sa fiu singur in camera cu nebuniile mele, sa dorm, sa stau asa relaxat, nici nu am chef de vorba. Nu prea imi place asa dependenta de o persoana si invers. Io noaptea vreau sa dorm singur in pat, si asa mai departe.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ti frica de resposabilitate

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu! Principal e ca nu imi place dependenta de o persoana, de ex cu parintii, ei isi vad de ale lor, mai vorbim, mai mancam impreuna, dar in rest stau in camera mea si fac ce vreau, nu stau mereu cu ei asa cum faci cu partenerul.
Ca pana la urma responsab ce?! Treburile casei impreuna, cumparaturi, nu e mare lucru.
Dar mereu sa stau cu ea si ea cu mine cand suntem acasa, sa doarma cu mine in pat, asta nu imi place. Io vara abia ma suport pe mine in pat.

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Hai ca esti tare la faza asta. Bine, in mod real nu trebuie sa pateasca omu ceva ca sa puna intrebarea asta, dar rad asa, ca ai intrebat asta. Eu cel putin pun intrebari pur si simplu dar altii nu stiu, or pune doar cand ii priveste pe ei, posibil.

| Drimmero a răspuns:

Sunt multumit de cum arat, nu s-a speriat nimeni pana acum de mine cand am aparut.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar ai avea curajul sa iti afisezi imaginea la avatar?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Aici nu e vorba de curaj ci de optiune. De ce sa ma afisez pe un site public ca asta?! Sunt persoane de aici pe care nu le voi nominaliza, stiu cine sunt si cum arat,, e suficient

| RAY explică (pentru Drimmero):

Am crezut ca poate fii o nesiguranta, o lipsa de stima

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici intr-un caz, indiferent de cum arati vor exista mereu unii care te vor injura din spatele conturi, indiferent de ce vei face, niciodata nu poti impaca hoarda.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Le schimb ca tine, des. Imi este rusine de cum arat. tongue
Am intrebat ce ai patit, pentru ca mai devreme, ai scris niste instructiuni, la una dintre postarile mele cu Drimmero. Cand vorbesc eu cu cineva, te apuci tu sa spui de ce nu scriem noi primele? laughing
De cate ori ti.am scris eu prima? De trei? De patru ori?

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

Ti am spus ca tu esti exceptia de la regula

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu sa taci! laughing
M.ai ranit grav, cand ai spus ca m.ai refuza daca te.as cere. rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu cred ca ti-e rusine cum arati, ca nu ai de ce, dar asta nu am inteles la general, de ce oamenii tin cont asa mult de parerea altora, parerea unora care de fapt nu dau doi bani pe ei. Ca cine da doi bani pe el, da asa cum este acel om.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Era o gluma, Mosotti.
Am facut scoala anti rusine, de la 16 ani.

| RAY explică (pentru Dorotheea21):

La cum arati clar era o gluma, esti frumoasa

| PainTech a răspuns:

Ar merge o tunsoare...

| Inferno a răspuns:

Îmi place cum arat, dar mai ales îmi place să mă privesc in oglinda in timp ce vorbesc.
Sa aud ce spun este destul de interesant, dar nimic nu se compara cu experiență completă: audio+ video.
De asta vizita la frizer este printre interacțiunile mele preferate.

Păcat că nu putem experimenta asta zilnic.

| Mosotti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Normal ca era o gluma. Si oricum oricum ar arata un om, nu trebuie sa-i fie rusine, ca nu e vina lui. Sa-i fie rusine daca face rau altora, asta da.

| LoveSleep a răspuns:

Iar și-a schimbat Dorotheea poza de profil. Iar labă azi, pff.

Nici una nici alta. Îmi e indiferent. Încerc să scot maximul din aspectul fizic pe care îl am, oricum, nu m-am gândit niciodată serios la asta. Mereu am fost conștient că aspectul fizic e ceva ce nu poți schimba (nu total), deci nu mi-am pierdut timpul gândindu-mă la un lucru pe care nu îl pot controla oricum. Așa că m-am axat pe alte lucruri.

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca felul cum arati tine si de starea de spirit.
Daca esti cu moralul la pamant,poti sa ai un trup perfect,tot rau o sa arati.
Invers,daca esti increzator in tine,nu mai conteaza aspectul fizic,sau nu in totalitate.
Conteaza sa te simti bine in pielea ta,sa te accepti cu toate calitatile si defectele tale,ce poti, sa incerci sa schimbi, ce nu poti, nu are rost sa te stresezi pe acel lucru, logic.

| Frank51 a răspuns:

Normal ca nu, doar sunt cel mai frumos om de pe planeta.

| Apokales a răspuns:

Daca iti este rusine de cum arati fizic, atunci vezi ca fizicul ti-l poti schimba: (picioarele, torsul, bratele) ducandu-te la sala, facand ceva exercitii. Cu fata n-ai ce face decat sa o accepti, sa nu-mi spuna cineva de bisturiu ca ne suparam laughing.
Personal, nu-mi este rusine de felul cum arat pentru ca stiu faptul ca pot compensa cu musculatura pe care o am, prin personalitate. Fata cred ca ma strica intr-o oarecare masura.
Stiu multi prefera baiatul cu atitudine de terminator, dar aia de multe ori sunt asa pentru ca n-au personalitate, nu-s amuzanti si sunt prosti bata.