| Dan a întrebat:

Va pasa de oamenii din jurul vostru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ini pasa.de cei bolnavi.ca nimic nu e mai scump decat sanatatea in afara de mantuirea sufletului.

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Uneori chiar prea mult si chestia asta imi complica enorm viata. Dar e bine sa ai asemenea preocupari

| Leea1234 a răspuns:

DA! imi pasa... dar dureros este ca lor nu le pasa de mine!
eu ma implic...si incrc sa-i ajut, nu doar cu vorbe... dar ei (majoritatea)vorbe, vorbe dar fapte NIMIC!
ASTA ESTE...eu sa fiu sanatoasa!

| Cryssy a răspuns:

Da normal.

| Dara a răspuns:

As spune ca... da. In masura in care cei din jur imi permit acest lucru. Insa mi-e teama ca voi minti putin, pentru ca nu intotdeauna imi pasa de necunoscuti mai mult decat imi pasa de familia mea. Sau nu ma implic atat cat ar trebui sau cat as vrea. Uneori ma las cuprinsa de valtoarea vietii de zi cu zi si uit sa nu mai fiu egoista. Sper sa nu ma consideri o persoana ingrozitoare, pentru ca imi fac eu destule procese de constiinta.

| vilmaristul a răspuns:

Imi pasa de tot ce misca in jurul meu
dar ca sa ii ajuti pe toti, trebuie sa ai pe putin un venit ca al presedintelui(sau la nivel local al primarului)
se spune ca,, vorba dulce mult aduce", dar nu umple stomacul nici la un sarman nici la un caine comunitar, care se uita la tine ca si omul, nerealizand de ce ii e foame, si in loc de mancare, primeste un picor in coaste sau si mai rau otrava!

| matura a răspuns:

Din moment ce suntem la TPU sigur ca ne pasa. Dupa cum observi, raspunzand intrebarilor tale, da, ne pasa. Uneori, chiar daca nu putem raspunde, ne gandim la cei care ne adreseaza intrebari, dar avem si noi unele probleme care ne retin.Nu din egoism ci din conjunctura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta filozofica e prea matinala. Imi pasa de toate fiintele acestei planete voi declara, iar tu ma vei intreba ce fac pentru ele. Mie-mi va fi greu sa fac o lista, dar, chiar si dupa ce o redactez, mai raman atatea de facut si lista in sine va demonstra insignifianta demersului. Si oare imi pasa mereu? Sau uneori sunt comoda si egoista? Incerc, Dan. Sa fiu mai buna. Dar nu-mi iese mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia din jurul meu, ce au mai deosebit de ceilanti mai de departe? As interpreta intrebarea in felul in care mi-ar pasa de omenire.Iti recomand motouul lui Hemingway laromanul "Ptr. cine bat clopotele"Aia simt si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de familie, nu imi pasa de nimeni si nimic.