| AleDia a întrebat:

Va place Halloween-ul? Ce parere aveti despre Halloween? Ce inseamna/reprezinta pentru voi Halloween-ul?

4 răspunsuri:
| Elly213 a răspuns:

E o sarbatoare draguta.Dar avand in vedere cum s-a organizat la noi la scoala am ramas cu un gust amar in gura.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, nici nu stiu cand e, de cateva saptamani tot aud de el si inca nu s-a sfarsit thinking

| IlyncaFio a răspuns:

Cica vine Halloween-ul! Asa, si? Ce mare scofala ca au dat navala pe la noi strigoii de peste ocean? Vor si astia sa-si instaleze un scut, anti-aghiazma, de aparare contra exorcistilor taroristi? Pai la Deveselu e luat, sa incerce la Desuparatu…

Nu stiu de ce trebuie sa importam noi toate chicioseniile occidentale, zile de-a lu’ Valentin, iepurasi si alte chestii comerciale. Dragobetele e perimat, nu putem sa ne love-im decat americaneste, ca e mai cool…

Nici nu stiu de unde vine halloween-ul asta, nici nu ma intereseaza.Pe mine ma bantuie numai fantome autohtone, de-astea care zic bu-hu-hu cu accent neaos romanesc.Si Mamare are permis de libera trecere parmanent, nu asteapta ea sa-i spuna americanii cand poate sa mai dea o raita pe-acasa…Vedea-l-as pe Obama ca indrazneste sa-i spuna lu’ mamare NU!laughing