| hellaw a întrebat:

Va rog din suflet putin ajutor aici.e foarte urgent!

Am avut o relatie de 2 ani cu un baiat.iar eu am facut greseala de a-i da cateva poze cu mine, poze care nu trebuia sa i le dau (daca intelegi ce vreau sa spun). Acum cum nu mai suntem impreuna de cateva luni, el ma ameninta ca va pune pozele pe facebook daca nu sunt de acord sa intretin relatii sexuale cu el. E vreo posibilitate sa poata intra cineva in calculatorul lui in secret si sa stearga pozele? iar acele poze mai trebuie sterse si de pe facebook din conversatie. ma poate ajuta cineva? va rog

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai incolo uita de ele nu poti trimite un spion la domiciliul lui, ce intrebare stranie.

greece12
| greece12 a răspuns:

Se numeste santaj si hartuire sexuala acest lucru.
Asa ca,sau ai un martor la discutie,sau il inregistrezi la telefon cand iti spune lucrurile astea,sau poti face o copie in arhiva la discutia de pe net,sunt dovezi cu care legea il linisteste subit.
Cere ajutorul parintilor, singura nu vei reusi sa-l intimidezi si, te asigur nu ca nu te vor certa, dar il vor linisti atat de bine, incat n-o sa-i mai arda de nimic un timp indelungat!
Nu poti permite sa fii santajata de orice complexat!