| marinica a întrebat:

Va rog mult puteti sa imi spuneti mai exista viata sexuala dupa, histerectomie? cit se poate de amanuntit...va multumesc mult, trec printo cumpana si nu stiu de unde sa ma informez. o zi minunata tuturor

1 răspuns:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
nu ai mentionat de care histerectomie.
poate vi uterina, ovariana sau vaginala
in primele 2 cazuri, vaginul ramane deci se poate face sex, numai in urma unui consult si aprobarea medicului ginecolog. singura problema e ca in urma operatiei de genul, placerea femeii e diminiuata, daca nu chiar... elimintata