| Cristina17Adda a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie statusuri care sa i se adreseze persoanei iubite sau celei ce se baga intre noi..Multumesc anticipat sa fie statusuri mai originale, si sa nu sune a "pitzi" Funda pentru cele mai faine

1 răspuns:
| Deyush08 a răspuns:

Am eu cateva, insa sunt cam amestecate laughing

Am gânduri din ce în ce mai reci...
Aud voci...
Sfaturi fără nume...
Gesturi fără intenție...
Vorbe fără sens...
Te pierd...

Toată lumea te urăște când zâmbești.

Nu îmi place că mă tot urăști... de fapt, nu sunt ceea ce vrei TU să fiu
Ascultă-mă, tu m-ai adus aici, în acest întuneric fără lumină.

Indiferența ta, rănește sufletul altora…

Aș vrea să pot da timpul înapoi… să întorc clepsidra și să te pot privi din nou în ochi… să pot să-ți spun cât de mult eu te iubesc.

Mi-ai furat inima și ai luat-o cu tine… m-ai lăsat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scăpa! Ajută-mă și ține-mă în brațe…

Mă dor ochii pentru că nu te pot vedea, brațele-mi sunt goale pentru că nu te pot îmbrățișa, buzele-mi sunt reci că nu te pot săruta, inima mi se frânge că nu ești al meu!

‎Încep să realizez cât de departe ești de mine, căci simt un gol imens în suflet care doare și nu poate fi alinat decât de mângâierea ta! Îți simt lipsa, IUBIRE…

‎Iubirea te înalță, iubirea te coboară, iubirea îți dă aripi, iubirea te omoară. Nu mă ucide, iubește-mă!

Îmi cade o lacrimă din ochi și nu știu ce e cu mine. dar un singur lucru însă știu, mi-e tare dor de tine…

Cel mai nasol lucru este să te simți în plus acolo unde cândva erai totul.‎

" Dacă tu pleci, totul se duce. Se duc iluziile mele și cu ele, rostul meu. Dacă tu pleci, viața mea este cea care se va duce. Dacă tu pleci, sufletul meu se va duce, la fel ca și soarele când vine noaptea! "

"Iubesc prin ură."

" Am o problemă. Sinceră să fiu, ceva legat de astm... Mă sufoc când văd prostie. "

" Nu-mi pasă când mori, mă bucur. Încă o gură de aer în plus pentru mine. "

"Ce știi tu despre respectarea promisiunilor? Nu faci asta niciodatã! Niciodatã nu faci nimic din ce spui cã o sã faci! Niciodatã!"

"Încă mai am timp ca tu să devii îngerul meu păzitor, să mă scoți din foc și ură si pe umărul meu să rămâi o viață întreagă pentru că mărturisesc,. Nu pot să uit privirea ta, zâmbetul tău încă arde. CREDE-MĂ, ești mai presus decât oricine în lumea asta!"

"Ti-aș da și mea. Chiar daca eu aș muri, aș știi că am să rămân cu sufletul lângă tine și va bate veșnic lângă al tău."

"Încerc să-mi deschid calea spre perfecțiune. Chiar dacă sună a nebunie, chiar dacă o să mă calci în picioare, eu tot mă voi ridica și voi lupta până când și ultima răsuflare va rămâne trează sau moartă"

"Este momentul să vezi.
Nu să crezi, nu să te rogi.
Să alergi cât mai departe
De toți pe care îi consideri genocizi."