| LoveToHate a întrebat:

Va rog semnari!
http://www.ptroa.co.il/petition/index.php
Puteti semna pentu niste biete animale nevinovate?:((

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Kongeriket, permite-mi sa intervin! Te-ai uitat la filmulet inainte sa postezi? Eu l-am vazut acum cateva zile si inca sunt in stare de soc (daca eram copil, sigur aveam cosmaruri). Nu este vorba de conditii de trai mizere sau de eutanasie (care in cazul de fata ar parea o binecuvantare), este vorba de chinuri groaznice, de neimaginat, prin care trec aceste animale inainte sa moara. Sunt jupuite DE VII. Au o moarte lunga si extrem, da' extrem de grea! Ce poate fi mai inuman de atat?! Astea nu se mai pot numi "OAMENI"! Chiar NU!
Gabbrielaa, petitia am semnat-o demult. Nu stiu insa, daca ii va ajuta cu ceva, dar...decat nimic...

61 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Inainte sa vizionez videoclipul,eram,oarecum,de aceiasi parere cu kongeriket (incluzand ca,in urma cu cativa ani,am fost muscata de un caine).Nu mi-a venit sa cred ce se intampla cu acele animalute fara nici o vina.Ce e drept,unii caini sunt foarte periculosi, dar altii nu merita "tratamentele" pe care le aplica oamenii pentru a-i indeparta.
Am fost surprinsa, intr-un mod placut sa vad aici http://www.ptroa.co.il/petition/statistics.php ca Romania este pe locul 9 in topul tarilor de unde au fost emise cele mai multe semnaturi.Din Romania, au fost date aprox. 3 000 de voturi! :)

| Angel0 a răspuns:

Am semnat.Nu-mi face placere nici mie sa vad haite de caini vagabonzi, dar pe de alta parte ei nu au nici o vina.

| Angel0 a răspuns:

Parca tot nu-mi vine sa cred ca pot exista "oameni "cu vederi si comportamente asa de crude.

| Șosețică a răspuns:

Kongeriket sa mor eu nu cred ca a omorat vreodata cainele un om...eu nu ma pot uita la acel fil nu vreau sa am socuri pe viata nu stiu unii OAMENI sunt mai cruzi decat imi imaginam! Va rog pe cei care sunt pro chesitiei astea inainte sa scrieti ce e mai jos va rog ganditi-va de fapt puneti-va in locul acelor animale pentru ca si el simt exact asa de bine ca noi...E FOARTE CRUD CE SE INTAMPLA! FOARTE CURD!

| AudImagini a răspuns:

Deci. NOname. Toata stima pentru tine! Cei care spun ca... NU LE PASA nu au pic de inima
Sincer, eu nu am curaj sa ma uit la videoclip ptc cred ca nu as dormi noaptea... de tristete ma refer...
Puteti sa ziceti despre mine ca nu am pic de mila... si alte chestiii...
Dar mai tare ma intristeaza un catel in chinuri decat un om in chinuri.

| Funny0Face a răspuns:

Nuci nu ma pot gandi ce au facut cu ele saracele si ele sunt vietuitoare si sunt de acord sa lupte oamenii pentru ele caci au viata si cared ca daca ar fi cinrva in locul lor sunt sigura ca nu ap reusi sa lupte atat ca si ele si sfrsesc in chinuri groaznice aceste vietuitoare oamenii nu gandesc cand facc astfel de lucruri care nu sunt normale fata de ele fiindca inloc sa fiie omorate ar trebui sa fiie in viata. Eu sunt sigura caci animalele sun facute sa infrumuseteze lumea am si un caz : am fost acum 4 ani la munte cu cortul si acolo la gratar s-au strans...n... anmale resturile au revenit lor.Iar seara cand am dormit cu corturile a venit un urs si ca sa ne protejeze un caine a sarit la el si l-a latrat pana ce s-a speriat si a fugit. daca nu era cainele ala cine stie daca parintii mei mai traiau. fiindca eu nu am stat cu cortul am dormit impreuna cu nasa mea la hotel. mersi ca esti cu animalele si eu sunt deacort cu voi fara oameni care stiu sa strice ce e mai frumos pe lume natura animalele si noi ne vom duce dupa aia.
PA

| Fluture a răspuns:

Uau!
Nu pot sa cred ca exista asemenea persoane!crying
nu am putut vedea pana la final, deoarece nu cred ca rezistam crying
Am ramas socata socata.
Am votat chiar daca nu stiu la ce ar ajuta.crying

| TaylorSwift a răspuns:

M-ai nimerit fix la inima! Am o slabiciune pentru animale si... mersi ca ai pus aceasta intrebare ca sa pot si eu sa ajut! :-)

| KittyPinker a răspuns:

Acum m-am uitat si eu la filmulet si am avut o stare de soc.
cum pot oamenii sa jupoaie in halu'l asta animalele?
pur si simplu oamenii sunt niste bestii idioate!

| alexandraskizwx a răspuns:

Mai frate: Cine naiba s-ar gandi ca exista asa ceva pe lume`?! Eu una am vazut filmuletul si am ramas uimita. Ar fi bine(ceea ce e putin zis) Sa traiti voi asa ceva...totia astia, care spuneti ca "i-as da gratis chinezilor" Voi nu aveti chiar deloc discernamant?! Duceti-va mai si voi si faceti parte din acei Chinezi Imputiti(altfel nu pot fi numiti) Care IIi omoara de Vii! Voi cred ca nu sttiti ce ziceti!@. De multe ori acele animale sunt mult mai destepte de cat noi Oamnenii.(aceia care spn aceste lucruri desppre caini!) Lasa mai! Cu asa oameni o sa ajunga o tara de cct*** (mai rau de cat acum)! Aveti ceea ce vreti! Oameni Tampiti! Ganditi si voi inainte sa vorbiti! :-l

| VisătoareaDePeLună a răspuns:

Ce oameni! De fapt astia nu mai sunt oameni sunt niste Demoni foarte rai.Saracutele animale,crying crying.De fapt acesti demoni ar trebui sa moara sa nici in iad nici in rai sa ajunga sa dispara de parca nici n-ar fi existat pe lumea asta! Asta e parerea mea despre acesti demoni, si cred ca e foarte buna!
Pa, pa!

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Eu am inceput sa plang crying

| Kiddu a răspuns:

Am semnat si eu petitia.La filmulet sincer nu m-am putut uita deoarece sunt foarte sensibila cand vine vorba de animale si daca l-as fi vazut cred ca as fi avut cosmaruri.Am un caine si mi-e mila de toti ceilalti caini care nu au nicio vina si nu se pot apara.Cum ai spus si tu, sunt alte moduri de a eutanasia un caine.Acei oameni sunt sunt atat de brutali si nu pot sa cred ca pot sa cred ca fac asa ceva.
Cu ce drept sa ucizi un animal care nu ti-a facut nimic si pe de-asupra in modul asta atat de barbar?!
Dupa cum se spune, pana la urma OMUL E CEA MAI PERICULOASA SPECIE DE ANIMALE!

| whiteweed a răspuns:

Eu chiar vreau sa demarez o campanie. ajutorarea animalelor fara stapan. cine e din slatina id-ul meu este white. weed@yahoo.com cine vrea sa ma contacteze si discutam mai multe. si ele sunt niste suflete nevinovate, la fel cum exista oameni rai si oameni buni, exista si caini rai si caini buni, nu inteleg cu ce va deranjeaza aceste animalute? NU UITATI, NIMIC NU E INTAMPLATOR CHIAR SI NOI SUNTEM CREATI CU UN SCOP!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni buni! Ce v-a apucat? Voi nu va dati seama ca in aceasta situatie chiar nu ganditi cu cap si nu va uitati la vinovatul care trebuie?
De vina pentru toate atacurile cainilor asupra omului este tot OMUL!
Poate acel caine care va ataca a fost abandonat candva si batut si a chinuit pe strazi pentru a supravietui cumva si prin umare s-a transformat intr-o fiara! Vreti sa spuneti ca majoritatea oamenilor care au o viata grea in tinerete mai tarziu devin niste ingerasi? Hai lasati-ma! La fel e si cu cainii numai ca noi ne putem striga frustrarea ei nu! Ei fac asta uneori de durere si razbunare din cauza vietii pe care au trait-o! Si la faza cu eutanasierea lor, intr-un fel as fi de acord intr-un fel as zice un NU hotarat!
As fi de acord in sensul sa se faca intr-un mod uman fiindca oricum se chinuie, nu prin otravire si lasat sa moara in chinuri cum ar face romanii in general.
@kongeriket semnand acea petitie nu inseamna ca-i iei acasa inseamna ca te deosebesti de ele. Dar in cazul tau mai in zadar! Si asta e valabil pentru toti care au spus ca toate aceste gesturi sunt o prostie.
@NoName te admir pentru umanitatea ta si asta da dovada ca mai sunt fiinte in Romania care se pot numi oameni, ca in rest aproape toate comantariile m-au facut sa cred intr-adevar ca in Romania traiesc oameni din preistorie.
Concluzia mea : priviti catre adevaratul vinovat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi vine sa cred ce vad ochilor!
Oameni buni voi nu aveti inima?
Cum puteti sa spuneti! Nu imi pasa de animale!
Voua v-ar place sa fiti jupuite, lasate sa putreziti?
Noname ai perfecta dreptate, @kongeriket:Scuza-ma, dar eu cred ca iti lipseste ceva la cap, cum poti spune asemenea prostii, normal sa va muste si sa va rupa picioarele cand va simte la cat de ai dracu sunteti.Du-te tu in China mai bine sa te manance aia pe acolo, ca ai face un bine te asigur eu.Pe toti ca tine i-as pune intr-o groapa si v-as lasa acolo oameni fara cap care faceti pe mari inteligente supreme, dar aveti in capul ala numai prostii.
Imi provoci repulsie omule, sa te duci sa o mananci pe maicata in china.
Ma scuzati, dar e prea prostesc tot ce scrie omul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kongeriketbig grinaca orasele sunt facute pentru oameni, tu ce cauti in ele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa e prea greu sa nu o faci.
Virtual, real nu conteaza ca si daca l-as intalni in fata tot asta i-as spune fara sa stau pe ganduri.
Vrem o lume mai buna, o lume in care toti sa fie fericiti, dar cum?
Ce v-au facut niste animale nevinovate.Nu pot sa zic ca animalele violente, agresive, bolnave ar trebui duse la un centru special.
Dar sa aberezi atata, pentru ca mie imi da de inteles ''Dale dracu de animale, sa le omoare'' oameni buni ganditi cu capul, si chiar daca aveti o inima de piatra macar un pic sa fiti si voi milosi.
Voua v-ar place sa fiti jupuiti asa, sa muriti in chinuri groaznice? Ganditi inainte sa faceti pe destepti, pentru ca tu konkeriket sau ce nume ai in fata mea esti 0!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut filmuletul si mi s-a facut rau, sunt socata si si nu mai pot sa uit ce am vazut, plang de cate ori imi aduc amimte.Animalele si copii sunt sfinti,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu NOname! Aia orice s-ar putea numi, salbatici, canibali, dar in nici un caz OAMENI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubiti animalele atat de mult luatile acasa.
eu de cand am avut o experienta cu niste caini nu ii mai iubesc.
eu nu merita sa moara chinuiti...sa moara rapis si fara durere...mai putina durere mai multi oameni fara muscaturi de la caini maidanezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am semnat! Orice pentru aceste animale. Daca ar fi acei oameni in locul acelor caini si pisici nevinovate? Nu cred ca le-ar conveni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit mare parte din aceasta discutie.

Dupa parerea mea, voi gresiti.

1. Chiar daca ne dorim asta, internetul nu poate ajuta bietele animale. Numai noi putem face asta.

2. Unii fac pe duri. Nu cred ca nu va pasa chiar deloc de acele animale, care au fost si ele create de Dumnezeu, la fel ca noi si merita si ele o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kongeriket nu te mai ascunde in spatele unei masti de om educat.
Eu am vazut clipul, am 14 ani si ma socat. Toti cei care sunt de acord cu eutanasierea animalelor nu au avut un catelus acasa sau o pisica sa se joace cu ea sa o iubeasca, sa o hraneasca.

Nu pot sa concep cum unii oameni pot fi atat de cruzi, chiar tu nu te gandesti ca tu puteai fi unul dintre cainii aia jupuiti fara piele pe corp, chinuiti, batuti?
Chiar tu ai o pisica la avatar si asta imi demonstreaza ca nu esti tocmai okey.
Si da ii iau eu acasa, am 4 caini.
Va rog sa imi scuzati exprimare, dar sa fi atat de pornit pentru eutanasierea unor fiinte trebuie sa fi complet dezaxat si retardat.
Voi nu intelegeti ca noi toti o sa murim, de ce sa facem rau cainilor? traim in medie de 65 de ani nu putem trai in pace?
Acum vad de fapt cat de neevoluate sunt unele specimene umane care nu pot trai langa alte fiinte.
Da ca sa nu te muste ai hranit vreodata cainii? iti zic eu nu, te doare in cot, au si ei dreptul la o viata si daca nimeni nu i ajuta trebuie sa se hraneasca intr-un fel.
Daca tu esti de acord cu eutanasierea animalelor da-mi un motiv sa nu vin la tine acasa si sa nu te omor sa nu te jupoi si apoi sa nu te gatesc.
Deocamdata in Romania lovirea, maltratarea si uciderea cainilor sunt pedepsite prin inchisoare deci aveti grija ce faceti.
Inca ceva, sa va mai spun un lucru happy, daca oamenii o sa eutanasieze toti cainii vagabonzi, apoi va eutanasia toate rasele considerate de creierul ala mic si prapadit al lor rase agresize pitbull, rottweiller, ciobanesc german,ciobanesc mioritic, kangal,tosa inu, si multe multe altele.
Intr-un final si oamenii aflati in salbaticie vor cere dreptul sa ucida si ei toate animalele salbatice considerate periculoase lei,tigri,pume, pantere, crocodili, serpi... etc.(vanatoare)
Vor ramane doar animalele inofensive si vor spune ca tranzmit boli (si de la om la om se tranzmit boli, chiar mai grave) vor fi eutanasiate si acestea.
Apoi se va decide uciderea oamenilor de diferite etni rromi, negri (africanii)... etc.(rasism)
Intr-un final omul se va autodistruge, specia numita om va fi eradicata, odata cu cea a animalelor, si nu va mai exista nimic pe pamant.
Kongeriket nu pune toti cainii in aceiasi oala, daca un caine musca trebuie omorati toto cainii si dati la chinezi? Atunci daca un om a facut o crima hai sa omoram toti oamenii.Gandirea ta de om care nu are gandire.
In a sasea zi insa, Dumnezeu a creat ce este mai frumos pe lume. Mai intai toate animalele: caii, vacile, oile, iepurii, elefantul cel mare cat si micutul soricel. Toate au fost create de Dumnezeu.
Si apoi zise Dumnezeu: "Acum vreau sa fac un om si vreau ca acesta sa-mi semene." Kongeriket aici vezi ca pamantul a fost creeat de Dumnezeu, iar animalele au fost inaintea omului, dar pamantul a fost facut pentru amandoi sa traiasca in pace.
O sa vedeti ca oricate animale ati elimina de pe fata pamantului, chiar daca o sa omorati toate animalele, poate O SA DEA CINEVA CU MASINA PESTE TINE.Ce o sa faceti cu asta o sa eutanasiati masinile?
Si mie mi se pare ca nu e corect sa stau jumatate de ora sa traversez strada pentru niste animale care merg cu 200km\h, dar accept asta e viata.

Asta face omul vrea sa ucida tot ce nu intelege si ii e frica de el.In loc sa invete, sa studieze e mult mai usor sa fie taran si sa ucida.

| Elf_6325 a răspuns:

Am semnat. sunt asa draguti puppy dog eyespuppy dog eyes

| Zuza_6379 a răspuns:

Am semnath.sh drept sa spun.mi'au dath lacrimile.pentru ca eu iubesc foarte mult animalele sh sunt de acord cu noname...va rog semnatiin continuare

| anonim_1647 a răspuns:

Am semnatsad Sper din tot sufletu sa le ajute cumva semnaturile astea pe bietele animalutesad M.am uitat la doar cateva secunde din video si mi.au dat lacrimile. N.am suportat sa vad mai mult. Acei oameni sunt oameni fara mila, fara suflet, sper sa sufere si ei la fel de mult cum sufera acele animale care chiar nu au nicio vina, ele nu au puterea de a vorbi sau de a se opune. Am citit si eu o parte din discutie, si mi se pare o mare idiotenie sa judecam toate animalele doar din cauza unora care sunt mai agresive. Acele animale de pe strada de ce sunt agresive? Credeti ca au o viata buna? Eu am un catel maidanez, luat de pe strada, si pot spune ca este fiinta pe care o iubesc cel mai mult pe lumea asta, dupa familie. Trec zilnic pe langa caini pe strada si nu a existat nici macar 1 data in care sa ma atace vreun caine. Dar traim in Romania. In alte tari nu exista nici macar un caine sau o pisica pe strada. Si chiar si cu unele animale agresive de pe strada, animalele acelea nu merita sa traiasca infernu ala. Acei oameni care supun animalutele la acea suferinta nu merita sa fie numiti oameni, la fel cum nu merita sa fie numiti,, oameni,, nici cei care nu iubesc animalele. Eu cel mai mult iubesc animalele si ele sunt slabiciunea mea. As da orice sa nu mai fie ucis niciun animal, sa nu mai vad suferinta in ochii niciunui animal...nu merita asa ceva