| LoveToHate a întrebat:

Va rog semnari!
http://www.ptroa.co.il/petition/index.php
Puteti semna pentu niste biete animale nevinovate?:((

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Kongeriket, permite-mi sa intervin! Te-ai uitat la filmulet inainte sa postezi? Eu l-am vazut acum cateva zile si inca sunt in stare de soc (daca eram copil, sigur aveam cosmaruri). Nu este vorba de conditii de trai mizere sau de eutanasie (care in cazul de fata ar parea o binecuvantare), este vorba de chinuri groaznice, de neimaginat, prin care trec aceste animale inainte sa moara. Sunt jupuite DE VII. Au o moarte lunga si extrem, da' extrem de grea! Ce poate fi mai inuman de atat?! Astea nu se mai pot numi "OAMENI"! Chiar NU!
Gabbrielaa, petitia am semnat-o demult. Nu stiu insa, daca ii va ajuta cu ceva, dar...decat nimic...

61 răspunsuri:
| Miaw21 a răspuns (pentru kongeriket):

Tu compari niste animale cu oamenii, care sunt cele mai inteligente fiinte de pe Terra si in acelasi timp singurele cu ''constiinta''(nu, nu ma refer la ingerasul pazitor sau ceva de genul asta)?
Si sa stii ca nu poti compara porcii din Romania cu acele animale. Porcii si celelalte animale sunt (in mod normal) ucise instant, fara durere. Acele animale SUNT FIERTE DE VII! Asa ceva nu este normal, si mai ales pentru ca vine din partea unui om.