| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intampat vreodata sa cunoasteti o persoana pur intampator pentru prima data facand cunostinta cu aceea persoana si din primul moment al intalnirii voastre sa simtiti ca cunoasteti aceea persoana din totdeauna? Iar dupa ce incepeti sa purtati conversatii mai in profunzime sa va dati seama ca acel sentiment a fost oarecum real?
Cum se numeste acel sentiment, e cumva vorba de deja- vu?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| relian a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, sunt un om destul de sanatos fizic, vorba vine, si mental laughing
Daca ai experimentat fenomene de astea, deja ceva s-a intamplat cu tine, au scapat ceva informatii ce nu ar fi trebuit.

Ceva ca si cum ai o sticla si face o fisura, scapa apa laughing adica sticla aia, normala nu mai este laughing
Is doar informatii, cindva a fost ceva real, dar nu ai fost tu acolo, n-a fost vorba despre tine.

Deja-vu de fapt is informatii ce le avem de cand lumea, sau de la toti ceaqu fost inaintea ta si care au legatura cu tine.Toate acele informatii, trairi, orice sau imprimat si sau transmis mai departe, doar ca is la fund, nu ai nevoie de ele, nu ar fi trebuie sa iasa, dar uneori ies accidental cum am spus mai sus.

Omu pentru ca nu isi explica, deja face scenarii, care mai de care mai frumoase sau de groaza laughing fctie de fiecare.
Nu e ceva din alta lume, nu e nimic religios, spiritual etc, e ceva normal, adica anormal sa ti se intimple, dar se mai intampla.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil că deja-vu.
Și eu am pățit sa simt acest sentiment și nu doar o data.
Probabil că e și ceva psihic la mijloc, însă nu știu ce să zic