| Flav a întrebat:

Viata de cartier. Cine poate sa spuna c-o cunoaste? ( care nu cunosc, n-am nevoie de bagari de seama aiurea pentru. puncte )

9 răspunsuri:
| Flav explică:

Enigmo, cand fac referire in adaos la o intrebare, am pretentia sa fie respectate.

| Leea1234 a răspuns:

Cunosc viata de cartier! am stat 18 ani in pantelimon, si pot spine ca nu-mi place stilul ala de viata!
eu sunt o persoana careia ii place linistea!
si cand spun "liniste" ma refer, fara probleme!
am vazut si auzit lucruri care se intamplau la mine in cartier, de te ingrozeai! multumesc lui dumnezeu ca parintii mei, au putut sa ma fereasca,(cat au putut)sa nu vad partile foarte rele!
am vazut,(cu ochii mei)o rafuiala intre cartiere, colentina si pantelimon, avea loc la hotelul" lebada", si norocul meu a fost ca trecusem cu masina inainte cu cateva minute sa inceapa macelul(focuri de arma, bate, cutite)asta a fost acum 10-11 ani in urma, dar pentru mine a fost o trauma!
ma bucur ca am plecat de acolo, dar imi pare rau ca povestesc aceste lucruri ingrozitoare despre locul meu natal!
se pare ca nu am avut acelasi noroc ca ion creanga!
si as mai avea multe de povestit, dar prefer sa nu o fac, uneori e mai bine" sa-ti tii pliscul""

| Artemiss a răspuns:

Eu o cunosc si imi place...am stat mai mult cu baietii... fete erau mai putine pe la mine prin cartier.Si chiar de cei din oras sunt speriati de carierul meu...si se uita chioras la mine cand le spun unde locuiesc, nu-mi pasa.Asa fata fiind... uneori imi e dor sa stau cu baietii la colt la o bere fugind de gardalaughing

| Chocolate a răspuns:

Mda....era cat pe ce sa devin una din in "fetele de cartier".......grupurile"astia din cartier" sunt cele mai proaste anturajeI don't want to see

| VladDu a răspuns:

O cunosc destul de bine si eu.

| dyav0litza a răspuns:

O cunoac ft ft bine toata viata am stat in cartier si sunt obisnuita cu toate.Sunt "o fata de cartier" tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o cunosc foarte bine...Am stat 19 ani intr-un cartier marginas din Iasi.
Era si cred ca mai este si acum... cel mai periculos cartier din Iasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ma bag in seama si iti spun ca nu o cunosc, te superi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tocmai de aceea am si raspuns, caci altfel nu ma bagam in seama. tongue