| adiduster a întrebat:

Viata se poate numi o jungla unde nu multi pot supravietuii?

3 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Viata se numeste o jungla pentru ca fiecare stim care ne este locul, mai mult sau mai putin.Animalele din jungla se ataca intre ele pentru a supravietuii, la fel e si cu "jungla statului". se arunca incolo si incoace cu acuze, dovezii, motive, insulte, invidii doar pentru a obtine locul leului, regele junglei.
Deci nimica de zis, exista cat de cat putina civilizatie si in "jungla noastra" dar nu mai multa decat in aceea a adevaratelor animale.

| nobody_9468 a răspuns:

Nimeni nu supravietuieste! Unii doar rezista, dar nimeni nu supravietuieste!
Viata este o jungla, trebuie doar sa ne mancam unii pe altii, altfel nu traiesti!

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este o jungla. in ultimul timp am dat numai de animale salbatice, nu le pot spune oameni