| anonim_4396 a întrebat:

Voi asteptati mereu sa fiti bagati in seama de cineva (Facebook, wapp, etc) sau bagati si voi in seama din propria initiativa?

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Sa astepti sa fii bagat in seama e penibil. daca vreau sa discut cu cineva, de obicei o fac fara ezitari. cand apar ganduri de genu' "ba, oare sa-i scriu? nu ca tot eu i-am scris data trecuta" eu zic ca e o relatie artificiala. am prieteni care incep ei majoritatea discutiilor, dar am si invers. daca e ceva natural, inceputul unei conversatii nu ar trebui sa fie o tensiune, ci doar un banal inceput.

acum la relatii sentimentale e alta poveste, mai ales in stadiile premature. niste jocuri imbecile, sau poate nu. prea multe unghiuri din care poti privi si argumenta, se ajunge la discutii religion tier.

40 răspunsuri:
| syd a răspuns (pentru WithinShadows00):

Du-te, du-te. macar asa, daca din proprie initiativa nu :^)

| WithinShadows00 a răspuns (pentru syd):

Pai la cat stau pe TPU toata ziua normal ca n-am timp. Mi-am pus si punga sub scaun sa urinez.

| floringabor a răspuns:

Eu in relitate (in viata reala) cer pe o fata (ii zic sa vina cu mine undeva; o intreb daca vrea sa ne intalnim) doar daca se baga in povesti cu mine. Daca nu stiu nici macar cum o chema, atunci nu o cer chiar daca imi place cum arata. Daca este vorba sa dau de o fata pe site care imi place de ea si corespund datele cu ce imi doresc, atunci ii spun daca vrea sa ne cunoastem chiar daca pana atunci ea nu a vorbit cu mine. Iar daca o fata de pe site ma vrea ea pe mine, s-ar putea sa fiu de acord sa ne intalim chiar si daca datele nu corespund cu ce imi doresc eu. Daca este pe site, pentru ca sa vreau o relatie cu ea sau sa o accept in caz ca ea ma vra pe mine, este obligatoriu sa aiba poza cu ea

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde de persoana.
Daca simt ca acelei persoane ii face placere sa vorbeasca cu mine imi permit sa o intreb de 10 ori pe zi ce face la orice ora vor " mujchii" mei.
Daca sunt nesigur si e in faza in care trebuie sa imi dau seama, ma bag eu o data apoi astept sa se bage ea cu mine, adica meh, daca ii pasa, se baga, cred.Sau poate e paranoica si zice " daca ma bag ma crede disperata, el e baiat, sa se bage el, asa scrie unde scrie! ".
Ce sa zic, mi-e somn.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde man, daca vorbim de relatii si cand agat femei e alta treaba. Pai daca o iubesti nu e prea bine, atractia nu apare peste noapte asa ca visele cum ca ea te va vedea ca un iubit sunt mici, in fapt o persoana cu cat petrece mai mult timp langa o persoana de sex opus fara a fi impreuna cu atat diferenta lor de comptabilitate fizica e mai mare
e de bine daca nu o iubesti, faza e ca noi ne indragostim daca sunt frumoase, dar o amica fata e ok si sa vorbesti cu ea nu e rau e relativ bine si daca mai si da ia mesaje eu zic man ca e rayul pe pamant.
in orice caz daca ii dai prea des mesje e rau draga ca apoi iubirea ne tampeste, orbeste, de ce? pentru ca numai gandim rational, de ce? pentru ca se elibereaza niste hormoni in creier, de ce? ca asa e program omul de ce? ca asa a evoluat omul de ce? ca in cursul evolutiei au aparut aceste mecanisme de reproducere ale speciei, de ce? ca indivizi care sau reprodus au hotarat evolutia.

| LoveSleep a răspuns:

Mersi de fundă.

| RAY a răspuns:

Omul la nevoie te cauta, apoi te uita, cateodata da

| CleanHeart a răspuns:

Eu nu astept nimic nu prea stau pe astea.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru whatevernvm):

Te sinucid eu, cu placere; sanatoasa sa fii dupa aceea ca stii de luma.

| Violleta2022 a răspuns:

Duci lipsa de atentie, asa-i?