| anonim_4396 a întrebat:

Voi asteptati mereu sa fiti bagati in seama de cineva (Facebook, wapp, etc) sau bagati si voi in seama din propria initiativa?

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Sa astepti sa fii bagat in seama e penibil. daca vreau sa discut cu cineva, de obicei o fac fara ezitari. cand apar ganduri de genu' "ba, oare sa-i scriu? nu ca tot eu i-am scris data trecuta" eu zic ca e o relatie artificiala. am prieteni care incep ei majoritatea discutiilor, dar am si invers. daca e ceva natural, inceputul unei conversatii nu ar trebui sa fie o tensiune, ci doar un banal inceput.

acum la relatii sentimentale e alta poveste, mai ales in stadiile premature. niste jocuri imbecile, sau poate nu. prea multe unghiuri din care poti privi si argumenta, se ajunge la discutii religion tier.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru syd):

OMG. Ma duc sa ma racoresc sub dus. Syd da raspunsuri serioase.

| syd a răspuns (pentru WithinShadows00):

Du-te, du-te. macar asa, daca din proprie initiativa nu :^)

| WithinShadows00 a răspuns (pentru syd):

Pai la cat stau pe TPU toata ziua normal ca n-am timp. Mi-am pus si punga sub scaun sa urinez.

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul la nevoie te cauta, apoi te uita, cateodata da

| Violleta2022 a răspuns:

Duci lipsa de atentie, asa-i?

| Drimmero a răspuns:

De obicei eu ma bag in seama, sunt mai indraznet de fel, dar depinde si cu ce persoana, dar tot asa cum zice Endoryus, vreau si eu sa vad interes din partea interlocutorului.

| T0T a răspuns:

Varianta 1. De fapt nici nu aștept, nu-mi pasă. Scriu doar dacă am nevoie de ceva.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde man, daca vorbim de relatii si cand agat femei e alta treaba. Pai daca o iubesti nu e prea bine, atractia nu apare peste noapte asa ca visele cum ca ea te va vedea ca un iubit sunt mici, in fapt o persoana cu cat petrece mai mult timp langa o persoana de sex opus fara a fi impreuna cu atat diferenta lor de comptabilitate fizica e mai mare
e de bine daca nu o iubesti, faza e ca noi ne indragostim daca sunt frumoase, dar o amica fata e ok si sa vorbesti cu ea nu e rau e relativ bine si daca mai si da ia mesaje eu zic man ca e rayul pe pamant.
in orice caz daca ii dai prea des mesje e rau draga ca apoi iubirea ne tampeste, orbeste, de ce? pentru ca numai gandim rational, de ce? pentru ca se elibereaza niste hormoni in creier, de ce? ca asa e program omul de ce? ca asa a evoluat omul de ce? ca in cursul evolutiei au aparut aceste mecanisme de reproducere ale speciei, de ce? ca indivizi care sau reprodus au hotarat evolutia.

| LoveSleep a răspuns:

Mersi de fundă.

| Doub a răspuns:

Am raspuns la intrebare

funda?

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Dhaaaa

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Blasfemie. Nu ii da funda doar ca locuieste cu tine hahalero laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa dau funda celui mai inteligent raspuns, shh

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Mersi ca ma faci prost asa de subtil, chiar esti o draguta nu am ce zice.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

O punga de jeleuri si te iert

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi dai si tu ignore? Fuccck...

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Iti dau un sandwich mai, nu de alta dar imi mai trebuie cateva kg tongue

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Parca ar fi prima oara laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Tie? n-ai destule?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Vai de steaua mea, voiam sa zic "iti" laughing. Eu ma multumesc cu ale mele big grin

| Drimmero a răspuns (pentru whatevernvm):

Pe lista caruia mai vrei sa fii?

| whatevernvm a răspuns (pentru Drimmero):

De ce, vrei sa-mi dai si tu?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar si eu ma multumesc cu ale mele
in raport cu inaltimea, sunt perfectalaughing

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Vrei o clatita?

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Am mancat destule, tnx
iau maine acasa

| Drimmero a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu umblu eu cu chestii de genul, ai incredere

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Valeu, iar mi/ai amintit ce ptitic atomic esti. ahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaha

| whatevernvm a răspuns (pentru Drimmero):

Ma au vreo 20 si ceva de persoane la block si nu stiu de ce, daca imi dai si tu ma sinucid sad

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

suna atat de dragut "pitic atomic" sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Stiu love struck

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru whatevernvm):

Te sinucid eu, cu placere; sanatoasa sa fii dupa aceea ca stii de luma.

| Nemessys a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea bag lumea in seama. Rareori se intampla asta. laughing Si daca o fac, o fac cu un motiv bun si cu un subiect de discutie deja inceput. Nu cu,, buna, ce faci?". Cine stie. poate s-ar speria de acel semn al intrebarii si de acea virgula (if you know what i mean.winking ) dar, asta nu inseamna ca (nu) vreau sa fiu si bagat in seama. Dar oricum, daca mi-ar trimite cineva mesaj, i-as raspunde si as vorbi cu acea persoana fara nicio problema. I-as vorbi frumos, sincer la orice subiect. Bine. fiind prima conversatie cu chiar la ORICE, dar intelegi tu. laughing Si totusi nu sunt de ala :,, omg omg omg omg, am primit mesaj? "
Oricum, daca astept, astept degeaba pentru ca na. sunt baiat rolling on the floor si cum e,, regula " aia tampita cu baiatul face primul pas. straight face Mhm. daca eu vorbesc cu o fata, nu vorbesc ca sa o combin. deci aici nu se pune xD.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde de persoana.
Daca simt ca acelei persoane ii face placere sa vorbeasca cu mine imi permit sa o intreb de 10 ori pe zi ce face la orice ora vor " mujchii" mei.
Daca sunt nesigur si e in faza in care trebuie sa imi dau seama, ma bag eu o data apoi astept sa se bage ea cu mine, adica meh, daca ii pasa, se baga, cred.Sau poate e paranoica si zice " daca ma bag ma crede disperata, el e baiat, sa se bage el, asa scrie unde scrie! ".
Ce sa zic, mi-e somn.

| CleanHeart a răspuns:

Eu nu astept nimic nu prea stau pe astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine e regula de 2 simpla. O fac de 2 ori din propria initiativa, a 3 oara nu exista. Vreau sa vad daca e interes si din tabara opusa laughing.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Si dupa ce te baga in seama, o iei de la capat cu doua bagari in seama tu, a treia el/ea?

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Dap

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot cam așa și eu.

| m1dn1gh7 a răspuns:

De obicei ma bag eu in seama, de fapt "ma bag in seama" cred ca e putin exagerat, incep eu conversatia cu o persoana. Atat timp cat imi e drag sa vorbim nu pun accent pe faptul ca ii scriu mai des decat imi scrie ea. De obicei nu se intampla asta, deoarece daca interesul (pentru oricare-ar fi motivul discutiei) nu e reciproc, ma retrag.

| floringabor a răspuns:

Eu in relitate (in viata reala) cer pe o fata (ii zic sa vina cu mine undeva; o intreb daca vrea sa ne intalnim) doar daca se baga in povesti cu mine. Daca nu stiu nici macar cum o chema, atunci nu o cer chiar daca imi place cum arata. Daca este vorba sa dau de o fata pe site care imi place de ea si corespund datele cu ce imi doresc, atunci ii spun daca vrea sa ne cunoastem chiar daca pana atunci ea nu a vorbit cu mine. Iar daca o fata de pe site ma vrea ea pe mine, s-ar putea sa fiu de acord sa ne intalim chiar si daca datele nu corespund cu ce imi doresc eu. Daca este pe site, pentru ca sa vreau o relatie cu ea sau sa o accept in caz ca ea ma vra pe mine, este obligatoriu sa aiba poza cu ea