| anonim_4396 a întrebat:

Cum reactionati atunci cand va place de o fata? asteptati si o bagati in seama pe facebook? sau mergeti si vorbiti cu ea fata in fata?

8 răspunsuri:
| ValyMha a răspuns:

Chestia cu fb... nu prea tine. du-te si vb cu eawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si pe facebook si fata in fata.
Mai degraba fata in fata..sentimentul e mai puternic si decat sa stai dupa ea sa zica ca te mai tine pana in acel moment cand vei fi iubitul ei, ii zici in fata ce ai de spus si pozte cine stie, o sa deveniti ce nu sunteti acum happy. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai bine să spui când te întâlnești cu fata față în față. În virtual trăim într-o falsă socializare față de realitate când vezi cum reacționează omul și să îți dai seama de niște lucruri, de cum se poartă, ce gesturi face, ce mimică are...

| Jakoban a răspuns:

Cica pe facebook rolling on the floor)
Direct fata-n fata
Auzi facebook

| Melancolică a răspuns:

Nu trebuie să te placă cineva ca să intre cu tine în seamă. Şi tu trebuie să intrii cu ea în vorbă, nu doar ea happy.
Baftă!

| AlinChiriac a răspuns:

Ambele variante sunt utile.

Pe facebook cred eu ca e ok sa fac o abordare indirecta. Mai exact, atunci cand tu o saluti si incepi a vorbi despre orice altceva, un fel de intro. (Hey! Ce faci? Stii... cred ca te-am vazut astazi pe strada, erai langa ****) Apoi acesta o sa nege raspunsul dar totusi conversatia nu se incheie.

Pe strada, as prefera pentru o abordare directa. Atunci cand tu te imbraci cu cele mai faine haine pe care le detii bine ingrijit si mergi la aceasta spunandu-ti off-ul. Hey, scuza-ma ca te deranjezi, vezi tu tocmai eram in trecere si imi vedeam de drumul meu pana cand sa te fi vazut. Stii imi pari o tipa foarte interesanta, mi-ar place sa te cunosc. Crezi ca e ok? (In acelasi timp intinzandu-i mana, prezentandu-te "Eu sunt Alin.") Apoi faci o scurta conversatie si incerci sa afli anumite informatii: (-Obisnuiesti sa te plimbi des de una singura?) Asteptand ca aceasta sa-ti raspunda: Da, simteam nevoia sa ies putin. Nu, urmeaza sa ma vad cu o prietena. Tocmai ce mi-am condus prietena in statie. Etc. Sunt fel si fel de optiuni. Acum ai aflat daca este sau nu singura. Indicat ar fi sa ii impui: Atunci cred ca nu te-ar deranja daca as lua un loc langa tine. " Timp in care te si asezi" Continui conversatia, bla bla... Mi-e lene sa mai scriu, bla bla. laughing big hug

Abordari se tot fac, trebuie doar sa ai curajul sa indraznesti.

P.S. Daca faci o abordare cu o fata, asigura-te ca aceasta sta intr-un loc si nu e in mers. Poate se grabeste sa ajunga acasa, poate a intarziat la lucru sau altele. Dar vazand-o pe banca, intr-un parc esti mai mult ca sigur ca se relaxeaza.

| Pozitivciik a răspuns:

Eu sunt de parerea c ar trebui peste tot sa vb si la telefon si in real si pe facebook pentru a descoperi sentimentele reciproc nu doar in real sau doar pe facebook, insa cum este baiatul cit de priceput la relatii si la fete ca fata daca ar fi sa invite baiatul la intalnire apoi murim cu totii.

| bbbgg a răspuns:

E mai bine sa vorbesti cu fetele in fata, dar nu-i spune din start ca o placi. fetele apreciaza mai mult atunci cind vb cu ea in real, nu pe facebook)