Voi ati zambit astazi? Iata aici cateva motive...

… iar adultii rad doar de 15 ori pe zi (in comparatie cu un copil care rade de aproape 400 de ori), iata ce va impartasim azi:

1. Laptele de hipopotam e roz.

2. Creierul uman are capacitatea de a retine tot ce experimentezi vreodata.

3. Inghetata este la origini un fel de mancare chinezeasca.

4. Apa din Antarctica este atat de rece incat nimic nu poate sa putrezeasca acolo.

5. Aligatorii pot trai pana la 100 de ani.

6. Yo-yo-ul a fost inventat ca o arma in Filipine, in secolul 16.

7. Primul mouse pentru un computer era facut din lemn.

8. O vaca produce aproape 200.000 de pahare de lapte in viata ei.

9. Veveritele uita unde si-au ascuns aproape jumatate din nuci.

10. Fiecare om si-a petrecut aproape o jumatate de ora fiind o singura celula.

11. O persoana obisnuita mananca pe parcursul vietii greutatea echivalenta a 6 elefanti.

12. Mamele din Malaezia isi apara copiii de boli spalandu-i in bere.

13. Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori.

59 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

13. Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori. vorbesti serios? chiar de 5 ori?

| xDヅ a răspuns:

Interesanta chestie. Chiar m'a facut sa zambescbig grin

| Vizitiul a răspuns:

Inseamna ca n-ai oglinda-n baie.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zambesc mereu, dar din cu totul alte motive; natura umana e inepuizabila la capitolul asta.

| Roxaanaaa a răspuns:

Si pe mine m.a facut sa zambesc pentru o zi uratalove struck

| pussylove1 a răspuns:

Chiar m-a facut sa zambesc, dupa o zi grea!

| Debiiii a răspuns (pentru Vizitiul):

Prea tare aia cu oglinda în baie. Asta m-a făcut să râd! laughing

| Adrian4123 a răspuns:

Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori. Nu prea cred...

| RoxxuInna a răspuns:

Nu m-a facut deloc sa rad. M-a facut sa fiu si mai plictisita si suparata

| Kodokuna a răspuns:

Wow...interesante chestii...mai ales cu laptele de hipopotamhee hee

| ILikeTheDiamonds a răspuns:

Chiar primul mouse era din lemn oricum foarte amuzant

| TeoPT a răspuns:

Ha ha ha, opriti-ma careva, nu mai pot de ras ba.

| blueangel99 a răspuns:

Mulţumim pentru porţia de râs.
Am râs ceva pe ziua de azi. Acum am completat porţia, citind această recenzie. happy

| Dumnezău a răspuns:

12 ma face sa imi blestem viata ca nu m-am nascut in Malaezia. =p~

| Haruka25 a răspuns:

Testoasele pot trai pana dupa1000 de ani dupa aia umbla-n carje

| Năpârlici a răspuns (pentru Debiiii):

Da da laughing Foarte tare!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca subiectul este la "conversaţii, hop şi eu cu maţe vorbitoare (cu ce altceva puteam sa vin!)
http://www.youtube.com/watch?v=XgGVqprCwbY

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca subiectul este la "conversaţii", hop şi eu cu maţe vorbitoare (cu ce altceva puteam sa vin!)
http://www.youtube.com/watch?v=XgGVqprCwbY

| ancayo a răspuns:

Pe mine nu m-a ajutat sa rad

| brutus123 a răspuns:

Sunt sigur ca nu ati observat la cartile de joc ca la 14 de inima rosie este singurul fara mustatahappy

| NoChanceForUs a răspuns:

15.La categoria comics întotdeauna vei găsi bancuri de mucoși.
16.La categoria Religie mereu se găsește unu' care să terfelească cu religia altuia pe jos sau altul care să întrebe cum poate pupa în fund mai ușor și mai eficient.

| yuyubarbie19 a răspuns:

12. Mamele din Malaezia isi apara copiii de boli spalandu-i in bere. Facem baie ca Cleopatra da nu cu cioacolata ci cu bere.

| DianaScorpio a răspuns:

Da, am zambit astazi, din total alte motive decat cele de genul celor enumerate mai sus, care m-au facut si ele la randul lor sa zambesc.
Un articol dragut, multumim pentru el.

| Frumushka a răspuns:

Pe 10 nul intelegsad si saveti grija sa nu va atace cineva cun eu-eu...cicas periculaosewinking

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci care imi explica punctul 10 sa nu mor proasta!

iar 13 este gresit, sau e facuta media pe toata planeta. In unele tari se merge mai mult in altele mai putin.

afcand un calcul circumferinta pamantului 40. 000km x 5 = 200. 000km

un om care traieste 75ani ar trebui sa parcurga peste 7km zilnic pentru a parcurge distanta asta.

Eu as reduce la cel mult 2km /zi media unui roman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt motive care ma fac sa zambesc. Sunt chestii care imi completeaza nestiinta. Pentru a zambi (pentru inceput), iti trebuie cel putin asta:
http://www.pyzam.com/funnypictures/details/7288?cat=sexy&sort=newest
Revin, la cerere :))

| bunny_6472 a răspuns:

E amuzanta cea cu veveritele...laughing

| shadovv a răspuns:

Ultima m-a pus pe ganduri... ma simt foarte sportiv si in forma gandindu ma ca am facut deja primul inconjur de Terra (luand in considerare durata de viata de 80 de ani).

| AndreiZen a răspuns:

Foarte tare seria

| 0PopaPorno a răspuns:

Chiar m.a facut sa zambesc mai ales punctul 2 laughing