Voi ati zambit astazi? Iata aici cateva motive...

… iar adultii rad doar de 15 ori pe zi (in comparatie cu un copil care rade de aproape 400 de ori), iata ce va impartasim azi:

1. Laptele de hipopotam e roz.

2. Creierul uman are capacitatea de a retine tot ce experimentezi vreodata.

3. Inghetata este la origini un fel de mancare chinezeasca.

4. Apa din Antarctica este atat de rece incat nimic nu poate sa putrezeasca acolo.

5. Aligatorii pot trai pana la 100 de ani.

6. Yo-yo-ul a fost inventat ca o arma in Filipine, in secolul 16.

7. Primul mouse pentru un computer era facut din lemn.

8. O vaca produce aproape 200.000 de pahare de lapte in viata ei.

9. Veveritele uita unde si-au ascuns aproape jumatate din nuci.

10. Fiecare om si-a petrecut aproape o jumatate de ora fiind o singura celula.

11. O persoana obisnuita mananca pe parcursul vietii greutatea echivalenta a 6 elefanti.

12. Mamele din Malaezia isi apara copiii de boli spalandu-i in bere.

13. Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori.

59 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Zambesc mereu, dar din cu totul alte motive; natura umana e inepuizabila la capitolul asta.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca subiectul este la "conversaţii, hop şi eu cu maţe vorbitoare (cu ce altceva puteam sa vin!)
http://www.youtube.com/watch?v=XgGVqprCwbY

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca subiectul este la "conversaţii", hop şi eu cu maţe vorbitoare (cu ce altceva puteam sa vin!)
http://www.youtube.com/watch?v=XgGVqprCwbY

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Este suficient să zâmbiți, mni se pare cea mai la îndemână metodă de a te relaxa și de a a-i face pe ceilalți să se simtă bine. Un zâmbet chiar nu costă nimic sar poate face atât de mult bine!
O zi cu zâmbet îți aduce și soarele în suflet, măcar încercați!

| TeoPT a răspuns:

Ha ha ha, opriti-ma careva, nu mai pot de ras ba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Mai amuzant a fost raspunsul tau decat intrebarea. Fara suparare @echipa TPU. Si totusi e de apreciat ca s-au gandit la comunitate, la noi.

| Vizitiul a răspuns:

Inseamna ca n-ai oglinda-n baie.

| Debiiii a răspuns (pentru Vizitiul):

Prea tare aia cu oglinda în baie. Asta m-a făcut să râd! laughing

| Năpârlici a răspuns (pentru Debiiii):

Da da laughing Foarte tare!

| blueangel99 a răspuns:

Mulţumim pentru porţia de râs.
Am râs ceva pe ziua de azi. Acum am completat porţia, citind această recenzie. happy

| Siracuzia a răspuns:

Oau,lucruri de cultura generala! Foarte interesant! Nu ca m-ar face neaparat sa zambesc, dar nu auzisem de multe dintre ele.

| Dumnezău a răspuns:

12 ma face sa imi blestem viata ca nu m-am nascut in Malaezia. =p~

| NoChanceForUs a răspuns:

15.La categoria comics întotdeauna vei găsi bancuri de mucoși.
16.La categoria Religie mereu se găsește unu' care să terfelească cu religia altuia pe jos sau altul care să întrebe cum poate pupa în fund mai ușor și mai eficient.

| aladinbeci a răspuns:

Sigur ca am zambit. Dar pot sa zic ca am ras de-a binelea cand vad ca destul de des imi dispar funde si mi se sterg raspunsuri.
Deci treaba vine in felul urmator:
Vezi intrebarea pe site, pui mana pe diferite carti sau chiar poti sa discuti cu cineva de specialitate - totul doar ca sa-i poti oferi userului care a pus intrebarea un raspuns cat mai documentat si cat mai folositor. Ii scrii raspunsul in termeni cat mai civilizati, iti apare mesajul cu multumiri pentru raspunsul tau, primesti (sau nu primesti, dupa caz) funda si ai satisfactia ca ai putut ajuta pe cineva cu un raspuns util. A doua zi sau, ma rog, in zilele urmatoare intri din nou pe TPU si constati ca ti-a disparut funda (daca o primisesi) si ca odata cu intrebarea ti s-a sters si raspunsul tau. Si poate ca ti s-au sters mai multe raspunsuri date de tine si au disparut mai multe funde.
Si atunci stai si te intrebi: oare pentru asta m-am chinuit eu sa dau un raspuns cat mai documentat? Poate ca userul respectiv nici nu avusese timp sa citeasca raspunsul meu si pur si simplu am scris degeaba. Ei, asta mi se pare intr-adevar un motiv de a zambi sau chiar de a rade.
N-as fi scris asta daca situatia nu s-ar fi repetat destul de des in ultima vreme.
Toate bune!

| xDヅ a răspuns:

Interesanta chestie. Chiar m'a facut sa zambescbig grin

| Kodokuna a răspuns:

Wow...interesante chestii...mai ales cu laptele de hipopotamhee hee

| 0PopaPorno a răspuns:

Chiar m.a facut sa zambesc mai ales punctul 2 laughing

| DianaScorpio a răspuns:

Da, am zambit astazi, din total alte motive decat cele de genul celor enumerate mai sus, care m-au facut si ele la randul lor sa zambesc.
Un articol dragut, multumim pentru el.

| Nyku_5126 a răspuns:

Eh, ar mai fi cateva...

14: Timpul mediu de asteptare inainte de a adormi este de 7 minute.
15: CD-urile au fost facute pentru a stoca 74 de minute de muzica deoarece asta este durata la simfonia a 9-a a lui Beethoven.
16: Inainte de anul 1800, papucul pentru piciorul stang si cel drept erau la fel.
17: Bricheta s-a invetat inaintea chibritelor.
18: Lui Walt Disney ii era frica de soareci.
19: In timpul vietii noastre, noaptea in timp ce dormim, inghitim in medie 8 pianjeni.
20: Benzile desenate cu ratoiul Donald au fost interzise in Finlanda deoarece nu poarta pantaloni.
21: Femeile clipesc aproape de doua ori mai mult decat barbati.
22: In China sunt mai multi vorbitori de limba engleza decat in SUA.
23: Stiai ca imparti data de nastere cu cel putin 9 milioane de persoane?
24: Leonardo Da Vinci a inventat foarfeca.
25: Doar o persoana din doua miliarde ajunge sa traiasca mai mult de 116 ani.
26: Alunele sunt unul din ingredientele dinamitei.
27: Pe terra sunt mai multi pui(de pasare) decat persoane.
28: Spray-urile anti tantari nu ii alunga, te ascunde pe tine. Acesta blocheaza "senzori" tantarului si prin urmare el nu stie ca tu esti acolo.
29: Nici o bucata de hartie nu poate fi pliata pe jumatate mai mult de 7 ori.
30: Magarii omoara mai multe persoane pe an decat accidentele aviatice.
31: Arzi mai multe calorii dormind decat daca te uiti la televizor
32: Stejarii nu produc ghinde pana cand nu au 50 de ani sau mai mult.
33: (La carti de joc) Regele de cupa este singurul care nu are mustata.
34: Distanta intre aripile unui Boeing 747 Jumbo e mai mare decat zborul primului avion al fratilor Wright.
35: O vaca se poate urca pe scari...dar niciodata nu o sa coboare.
36: In medie, 100 de persoane mor anual pentru ca se inneaca cu un pix.
37: Este imposibil ca o persoana normala sa-si linga cotul.
38: Razboiul cel mai scurt a avut loc intre Zanzibar si Anglia. Zanzibar s-a predat dupa 38 de minute.
39: Scaunul electric a fost inventat de un dentist.
40: Luna februarie din 1865 este singura luna din arhivele istorice in care nu a fost nici o luna plina.
41: Urina pisicilor straluceste la lumina unei lampi cu lumina neagra.
42: Daca strigi timp de 8 ani, 7 luni, si 6 zile o sa produci suficienta energie pentru a incalzi o cana cu ceai.
43: O libelula traieste in medie 24 de ore.
44: O minge de golf oficiala are 336 de gauri.
45: Cel mai usor mod de a identifica animalele carnivore de cele ierbivore este prin ochii lor. Carnivorele(caini, lei.) ii au in partea din fata a capului pentru ca le faciliteaza localizarea prazii. Ierbivorele ii au in parti pentru a vedea cand cineva li se apropie.
46: O persoana clipeste aproximativ de 25 de mii de ori pe saptamana.
47: Cel mai rezistent material creat de natura este panza de paianjen.
48: Un 15% din femeile americane isi trimit flori lor insusi de ziua indragostitilor.
49: Fiica lui Shakespeare era analfabeta.
50: Albert Einstein nu a fost niciodata un bun elev, nici macar nu vorbea bine pana la varsta de 9 ani. Parintii lui credeau ca era retardat.

| benflorin a răspuns (pentru Nyku_5126):

31: Arzi mai multe calorii dormind decat daca te uiti la televizor
poate din cauza sforaitului laughing)

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci care imi explica punctul 10 sa nu mor proasta!

iar 13 este gresit, sau e facuta media pe toata planeta. In unele tari se merge mai mult in altele mai putin.

afcand un calcul circumferinta pamantului 40. 000km x 5 = 200. 000km

un om care traieste 75ani ar trebui sa parcurga peste 7km zilnic pentru a parcurge distanta asta.

Eu as reduce la cel mult 2km /zi media unui roman

| brutus123 a răspuns:

Sunt sigur ca nu ati observat la cartile de joc ca la 14 de inima rosie este singurul fara mustatahappy

| RoxxuInna a răspuns:

Nu m-a facut deloc sa rad. M-a facut sa fiu si mai plictisita si suparata

| Aηdεεε a răspuns:

Prea taree! Mi s-a parut ciudata 13. de 5 ori? happy Super tare!

| yuyubarbie19 a răspuns:

12. Mamele din Malaezia isi apara copiii de boli spalandu-i in bere. Facem baie ca Cleopatra da nu cu cioacolata ci cu bere.

| BellaSomerhalder a răspuns:

Nu prea am ras, ce-i drept, nici n-am zambit. Tot ce-am nevoie pentru a zambi, sau chiar a rade cu lacrimi, este o vizita indelungata pe 9gag.com!

| shadovv a răspuns:

Ultima m-a pus pe ganduri... ma simt foarte sportiv si in forma gandindu ma ca am facut deja primul inconjur de Terra (luand in considerare durata de viata de 80 de ani).

| GabiiHaș a răspuns:

13. Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori. vorbesti serios? chiar de 5 ori?

| GrellSutcliff a răspuns:

Nici eu nu prea am motive sa rad dar imi place sa-i fraieresk pe altii punanad pe mess sau unde dracu sunt pe inernet semnu asta " laughing) "

| bd3x73r a răspuns (pentru GrellSutcliff):

Minti minti minti minti minti minti laughing

| KattySwaag a răspuns:

Interesant big grin

| Adrian4123 a răspuns:

Pe parcursul vietii, oamenii merg suficient pe jos pentru a face inconjurul planetei de 5 ori. Nu prea cred...

| MihaiClaudiuBragadiru a răspuns:

La unu e cel mai frumos, lapte rozz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt motive care ma fac sa zambesc. Sunt chestii care imi completeaza nestiinta. Pentru a zambi (pentru inceput), iti trebuie cel putin asta:
http://www.pyzam.com/funnypictures/details/7288?cat=sexy&sort=newest
Revin, la cerere :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa zambesti la asa ceva? raised eyebrows mai bine vorba lui "inflamabil" ma uit in oglinda dupa ce ma trezesc rolling on the floor