| cioco1tweety a întrebat:

Spune-mi cinci motive pentru care ai zambit azi si cinci pentru care te-ai intristat!

Răspuns Câştigător
| Asdgjkjgs a răspuns:

1.am zambit cand m-a trezit iubitul meu cu un sms dragut
2.am zambit cand m-a sunat o prietena si m-a invitat la ea
3.am zambit azi dimineata cand am venit acasa de la un majorat si am vazut patul
4.am zambit la bancul fratiorului meu de 5 ani laughinglaughinglaughinglaughing
5. am zambit cand am vazut intrebarea ta :*

1. m-am intristat cand am aflat ca merg la scoala
2. m-am intristat cand a inceput sa ploua si nu am mai putut merge la prietena mea
3. m-am intristat cand am vazut ca am de scris un eseu despre moara cu noroccryingcryingcrying
4. m-am intristat cand mi-am vazut papucii distrusi dupa azi-noapte sad
5. m-am intristat cand mi-am dat seama ca am avut atatea motive de a fi trista azi sad

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Motive pentru care am zambit :

1. Apelul de dimineata de la persoana iubita
2. Urarea de noapte buna de la persoana iubita
3. Declaratii de dragoste primite de la persoana iubita
4. Prezenta unei persoane simpatice
5. O melodie draguta
Motive pentru care m-am intristat :

1. Oboseala
2. Gandul spre sesiune
3. A plouat
4.Gandul ca saptamana viitoare iar e mult de munca
5. Gandul ca din cauza muncii tot aman examenul de conducere

| Bogdana a răspuns:

5 motive pentru care am zambit:
1.Pentru un cantec
2.Pentru ca exist
3.Pentru ca desi nu am avut parte de multe momente fericite ma bucur si zambesc si astazi pentru ca l-am cunoscut si faptul cum si unde l-am cunoscut pe el este special.
4.Pentru 2 note decisive in viitorul meu
5.Pentru ca am oameni in jurul meu care tin la mine si pentru ca indiferent de ce defecte as avea Dumnezeu m-a iubit ma iubeste si ma va iubi asa cum sunt.

5 motive pentru care m-am intristat

1.Pentru mama mea cand am vazut-o plangand
2.Pentru lunile septembrie, octombrie si noiembrie ale anului 2009
3.Pentru o stea care s-a stins(o persoana)
4.Pentru persoanele neajutorate
5.Pentru ca nu deseori nu am stiut sa apreciez ceea ce am si am pierdut.

| NinaY a răspuns:

Motive pentru care am zambit :
1. Tata a fost de acord cu mine, sa mearga sa imi iau alta rochie de banchet.
2. Mi'a reparat telefonul singur singurel fara sa il duca la reparat.
3. Mi'a cumparat niste sandale cu toc super!
4.Am fost sarutata si alintata, am fost tratata ca o printesa de iubitul meu happy
5.Am batut'o pe o fitoasa care ma enerva de mult timp, si in sfarsit am prins'o si.

Acum motive pentru care m-am intristat :
1.pentru ca nu s-a uscat apa de pe strazi de cand a plouat, ieri.
2.Pentru ca prietena mea cea mai buna imi spune ca e pedepsita si nu iese afara, ca dupa aceea sa aflu ca iese cu o dusmanca de'a mea pe care daca o prind o bat si pe aia.
3.Sora mea mi-a luat un lucru fara sa imi ceara voie.
4.metroul nu venea mai repede si am intarziat putin la intalnire.
5.nu am gasit astazi rochie noua pentru banchet, cealalt fiind invechita deja pentru mine, desi o am numai de 2 saptamani laughing

| Denisa a răspuns:

Am zambit:
1. cand tata m-a chemat la masa si nu a trebuit sa fac nimic
2. cand m-am gandit la distractia de saptamana trecuta
3. cand am intrat pe mess si am aflat ca 2 prietene s-au certat
4. cand mi-a zis tati o gluma
5. cand am citit intrebarea ta
M-am intristat:
1. cand m-am uitat in oglinda si m-am vazut cat o "vaca"
2. cand am ajuns acasa(la 4 dimineata) si am realizat ca planurile mele de deistractie s-au risipit din cauza unui dobitoc care s-a imbatat
3. cand mi-am adus aminte ca m-am impacat cu prietenul meu desi nu il iubesc
4. cand m-am gandit cum sa ma despart de el si mi-am dat seama ca mi-e mila
5. ca ma plictisesc ingrozitor si vreau sa ies afara dar mi-e lene sa ma imbrac fiind inca in pijama.

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Motive pentru care am zambit:
1. Cand am iesit din curtea scolii.
2.Cand am vazut ca am mai primti 2 fundite pe TPU
3.Cand mi-a iesit un cantec la chitara pe care-l doream de mult sa il reusesc
4.Cand am vazut ca mama mi-a pregatit mancare cand am venit de la scoala.
5.Cand mi-am adus aminte de examenele cu nota 10 day dreaming
Motive pentru care m-am intristat:
1.Cand am ajuns acasa si mi-am vazut notitele : "In 24 al 6-lea examen"
2. Cand a inceput sa ploua.
3.Cand mi-a sunat alarma sa ma trezesc si sa invat.
4.Cand trebuia sa ies cu cainii la plimbare si nu am avut timp crying
5.Cand m-am lovit alunecand pe scari (nu foarte grav)

Pa, pa.

| caramelagurl33 a răspuns:

Motive de zambit

1.am dormit pana la ora 11
2. m-am indopat la cofetarie alaturi de cea mai buna prietena
cu niste dulciuri super gustoase
3.am vazut ca s-au facut mai ieftine ciresele la piata happy
4. mi-am cumparat un MP3 (uraaaaaaaa)
5.azi a fost duminica

pentru care m-am inntristat

1.maine se face scoala (la mine)
2. mi-am facut temele si m-am ales cu o durere de cap (aw)
3.maine am istorie (si mai rau)
4.maine am sport laughing
(si mai si mai rau)
5.prietena mea cea mai buna mi-a mancat ultima prajitura la cofetarie (normal ea e domnisoara zgarci!)

| savingyou a răspuns:

Un complement, o nota de 10, timpul pertecut cu prietenii si parintii, o poza amuzanta, si o gluma si 5motive care mar intrista sunt o birfa in adresa mea, tradarea, inselarea, neincrederea, prieteni falsi!

| miamouse a răspuns:

Am zambit:

1.Cand am aflat ca pisica mea a fatat 2 pui mici, draguti, cu ochi albastri :X happy

2.Cand am vorbit cu prietena mea cea mai buna la telefon

3.Cand mi-am cumparat inghetata

4.Cand am ascultat muzica preferata

5. Ti-am vazut intrebarea happy

M-am intristat:

1.Cand a trebuit sa merg la dentist sad

2.Cand m-au trezit de la 9 dimineata vecinii mei...nici nu stiu cum sa le spun!

3.Cand mama a zis ca nu ma lasa in oras x(

4.Cand m-a latrat propriul caine crying

5.Cand m-am plictisit ingrozitor...

| oargamarina a răspuns:

Zambesc:la gluma, la numele ciudate cum ar fi militaru, cand cineva se face de ras, cand face cineva ceva ce nu ar fi vrut sa o faca, la un m care aata foarte ciudat
trist:cand plang, sa nu primesc ce vreau, cand ma despart de un baiat, cand moare cineva, cand mi se strica ceva cum ar fi calculatorul televizorul