| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce aplicatii de stiri folositi? Pana acum am folosit doar Google News, dar nu mi se pare prea bun. Apar si stiri de acum cativa ani cu data publicarii scrisa gresit inainte de a deschide acele stiri.

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Eu ma uit pe pagina principala de yahoo. Si inca nu am descoperit un site ro care sa adune stiri de pe diverse site-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu folosesc aplicații de știri. Mă mai uit din când în când pe veridica.ro. Vor să apere oamenii de fake news. Pentru mine e suficient.

Abordează în mare parte teme politice, sociale (Transnistria, talibanii, Orban și lgbt-ul ș. a.), nu sunt știri comerciale, de genul șoc și groază.
Recomand.

| Fabianaa a răspuns:

Nu ma uit la știri, mai vad doar cand dau sa fac o căutare pe google câte-o știre de la digi24, libertatea sau pro tv. Deci practic, folosesc google?