| SilentRain a întrebat:

Voi ce faceți când nu aveți chef sa munciți și sunteți la scarbici? rolling on the floor

27 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Incerc sa ma gandesc la chestii care imi plac, sa imi fac planuri de viitor in gand in timp ce imi fac treaba sau sa vorbesc cu persoana cu care sau langa care muncesc.

| sofisis a răspuns:

Stau pe TPU, ma joc pe telefon, ies sa fumez, imi gasesc cu cine sa ma conversez.

| Rhea44 a răspuns:

Ies pe balcon sa mancanc salata Cezar

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Somn, muzica, mâncare, alergare, plimbare, seriale, citit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Cum poți face asta la serviciu? laughing

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru supadeceapa):

Poate mai ai pauze, doar nu muncești încontinuu, mai rasufli...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Alergare?

| Steregoi a răspuns:

Scriu pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scârbiciul a fost creat pentrua acei ca tine, ca să trăiască viața ca o scărbă, care iese din sufletul lor scârbos. Pentru ceilalți, locul de muncă este ceva în care ei fac ceva pentru ceilalți, care văd frumosul din viață și le e scârbă de oameni ca tine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sadrian, ți-e scârbă de oameni care muncesc, oricum ar face-o? laughing De tine nu ți-e?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu în locul tău i-aș da ignor dobitocului de mai sus.

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Nu supica, ca mie din astea îmi plac
Genul asta de persoane care își dau cu părerea din spatele display-ului fără sa cunoasca situația reala, cam atâta duc neuroni lui, când ai creierul mic cât un bobo de mazăre nu mai ai ce sa faci decât sa îți dai cu părea în stânga și în dreapta

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Eu zic că n-are rost să te încarci cu energia negativă a oricărui frustrat. Așa vibe de șerpe mi-a dat. Bleah.

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Nu dau nici muci pe părea unui necunoscut, doar ma amuza cumplit perspectiva lor total greșită

| SilentRain explică (pentru sadrian46):

Și iroani a fost creiata pentru cei ce au umor
Lasă-mă sa te citez *Pentru ceilalți, locul de muncă este ceva în care ei fac ceva pentru ceilalți, care văd frumosul din viață*
Greșit putini oameni au meseria pe care și-o doresc, restul se duc la munca doar pentru bani nu pentru oameni

Viata e dura de felul ei, dacă esti capabil sa vezi frumosul în ea categoric ai și capacitatea de a vedea și frumosul în" scârbe "

| mentholinks a răspuns:

Imi dau demisia si ma intorc in tara.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Doar pentru ca ești plictisit?
Eeee haide poți sa treci cu ușurință peste o zi plictitoare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru SilentRain):

Mulțumesc SilentRain, da sunt puțini acei fericiți, eu îi pun în Zona OO (Oameni Obișnuiți) aceo oredinary men ( I am an ordinary man, arie din My Fair Lady). Eu nu spun asta că să mă laud, ă ca să mă dau ca exemplu, sau cum se spune pe aici, să mă bag singur în seamă, eu încerc să cultiv Zona Z, Zona Zero din cartea lui Joe Vitale - Zero limite-.

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Azi dimineata am facut altfel de munca si ma dureau bratele, am zis ca imi bag picioarele, am vorbit cu ai mei ca sunt si ei aici ca plec in Romania si m-au facut sa ma razgandesc asa ca nu mai pot ajunge la intalnire. Nu te supara.

Am glumit.

Cu intalnirea.

| Drimmero a răspuns:

Ori conversez cu cate cineva, ori stau pe telefon pe site-uri sportive,, citesc articolele de acolo, mai ma uit ce meciuri sunt in ziua respectiva sau in weekend, mai conversez prin aplicatii cu cunostinte, cam d-astea.

| Ionut58282856 a răspuns (pentru SilentRain):

De ce ar fi o ar fi o perspectiva gresita? ...nu inteleg

| Ionut58282856 a răspuns (pentru SilentRain):

De cele mai multe ori e vina ta ca nu ai ce servici iti doresti deci practic te plangi ca un sinucigas ca de ce esti suzrumat de sfoara

| SilentRain explică (pentru Ionut58282856):

Nu îți poți da cu părerea fără sa cunoști situația din viață reala
Nu te poți baza pe punctul tău de vedera, pentru ca tu nu cunoști situația reala

| SilentRain explică (pentru Ionut58282856):

Total greșit Ioane ' viata nu e dreapta cu toți
Am impresia ca ești puțin dezlipit de realitate, cunosc persoane care au făcut o facultate pentru job-ul mult visat și au ajuns sa lucreze în supermarket din cauza circumstanțelor nefavorabile, și da pentru persoana aia o zii de servici e ca o zi în iad *aici am exagerat puțin, cred ca iești băiat isteț și prinzi ideea *
Uita-te puțin în jurul tău, prin cercul tău de cunoștințe și spune-mi te rog câti dintre ei au job-ul dorit?

| Ionut58282856 a răspuns (pentru SilentRain):

Mi se pare prea tampita faza cu " viata nu e dreapta cu toti" e ca si cum ai spune " traitul nu e corect cu toti" ce inseamna corect in trait? Daca o luam si pe cei de pe Youtube si asa sunt multi care au facut ceva pentru ei si au ajuns sa faca ce le place, phihologi, informatematicieni ( nu stiu care e mai exact denumiea corecta), raperi etc. desi din muzica nu se poate trai si daca nu ai jobul visat e oarecum si vina ta. Vezi ce iti place si fa ceea ce iti place, majoritatea care se plang ca viata e grea se schimba dupa cum bate vantul ca floarea soarelui. Exista multe meserii si multe chestii. Scrie un CV cat mai scurt si mai bun. Mi se pare ca oamenii sunt prea limitati, se limiteaza singuri si societatea fix asta promoveaza.